Eesti uudised

Urmas Reinsalu Brexiti leppest: see on Eesti rahvale hea uudis (12)

Toimetas Hindrek Pärg, 24. detsember 2020 21:12
Urmas ReinsaluFoto: Robin Roots
Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on jõululaupäeval sõlmitud Euroopa Liidu ja Suurbritannia vaheline kaubanduslepe Eestile hea.

Pärast pingelisi ja pikki läbirääkimisi teatasid jõululaupäeval Euroopa Liit ja Suurbritannia valitsus, et halvim võimalik stsenaarium jääb ära ehk jõuti kokkuleppele Brexiti-järgse kaubandusleppe osas (loe lähemalt SIIT). 

Samal teemal

"Uudis BREXITI kaubandusleppes kokkuleppele jõudmisest on hea sõnum kõigile asjaosalistele, meie rahva jaoks ennekõike Eesti ettevõtjatele ja kaupmeestele, töötajatele ja tarbijatele," kirjutas välisminister Reinsalu Facebookis. 

Ta lisas: "See tähendab, et olgugi et 1. jaanuarist tuleb hakata Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vahel liikuvaid kaupu ettevõtjatel tollis deklareerima, ei rakendu põhimõttena teineteise päritolu kaupade liikumisel tollid ega kvoodid. Kui lepet ei oleks, tuleks hakata kohaldama WTO tolle kolmandate riikide kohta. Praegusel segaduste ajal on see positiivne uudis ja eriti hingelähedane Eestile kui vanale ja heale Ühendkuningriigi sõbrale.

Meie diplomaadid koostavad ülevaate leppe lõpptekstist ning seejärel esitan selle meie valitsusele mandaadi andmiseks. Nüüd peavad kõik osalisriigid tegutsema välkkiirelt, sest aeg on vägagi otsakorral. See uudis on rahvusvahelistes suhetes selguse valguskiir uude aastasse segaduse ajal," kirjutas Isamaa erakonna liige.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee