Eesti uudised

Katrin Lust terviseameti vilepuhujast: ei oleks uskunud, et riiklikul tasandil algab selline klaperjaht isiku tuvastamiseks (18)

Keit Paju, 23. detsember 2020 17:34
Katrin Lust nimetab juhtunut sõnavabaduse rikkumiseks ning muretseb sellepärast, millise sõnumi Saarega kui vilepuhujuaga juhtunu ühiskonnale annab. “Mida täna ministeerumis või terviseametis on Saarega tehtud, on minu jaoks räige sõnavabaduse piiramine. See puudutab kõiki ajakirjanikke, mitte ainult mind ja “Kuuuurijat”,” ütleb ta.Foto: Erki Pärnaku
Katrin Lusti sõnul oli terviseameti vilepuhuja Simmo Saar sellega arvestanud, et ta võib oma töökoha ja karjääri “Kuuuurijale” antud intervjuu tõttu kaotada. “See on tänuväärne, et Saar seda tegi. Ta on ju nutikas inimene. Aga kindlasti ei olnud me arvestanud sellega, et riiklikul tasandil algab selline klaperjaht. See on küll kuulujutt, aga minu teada palgati lausa ministeeriumi ja terviseameti väline IT-spetsialist, et seda lahti muukida,” räägib Lust. 

Möödunud nädalal levitas telesaade “Kuuuurija” terviseameti anonüümse tippametniku juttu, et Eesti Covid-19 vaktsineerimiskava on auklik kui Šveitsi juust. Sotsiaalministeeriumi tippjuhid lükkasid kriitika tagasi, väites, et kõik on korras. Seejärel loobus Saar anonüümsusest ning kordas sõnumit oma nime ja näoga ning väitis, et sotsiaalministeerium oli "Kuuuurija" häälmoonutatud intervjuu lahti muukinud, et ta isik teada saada. Samal päeval teavitas Terviseameti peadirektor Üllar Lanno, et pärast Simmo Saare väljaütlemisi pole võimalik koostööd jätkata ning ta tööleping lõpetati.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.11.2020
Uuring: elanike ohutunne seoses koroonaviiruse levikuga on sügise kõrgeimal tasemel
22.11.2020
Kiik äsas sotsiaalmeedias Saarele: võiksid valeväidete levitamisel hoogu maha võtta!
22.11.2020
Mihkel Kärmas terviseameti vilepuhujast: on koomiline, et keegi nägi keset koroonakriisi vaeva, et moonutatud helist Saare hääl kätte saada
22.11.2020
Vallandatud terviseameti vilepuhuja Simmo Saar: „Mul on korduvalt kästud sulgeda suu ja edasi teenida.“