Foto: Envato Elements
Sisuturundus
24. detsember 2020 15:41

Hammaste valgendus – millised on erinevate meetodite plussid ja miinused?

Ilusad ja terved hambad on inimese visiitkaart. Kui hambad on valged ja korras, tekib meil kohe emotsioon, et enda eest hoolitsetakse. Veelgi enam, rõõmu väljendatakse ju naerdes ning just naeru lagistades on hambaid näha. Seega pole ka imestada, miks paljud inimesed investeerivad aega ja raha sellesse, et naeratus oleks täiuslik!

Kuidas aga saada hambad valgemaks? Nüüdisajal on olemas terve hulk erinevaid protseduure, mille keskel on kohati isegi keeruline orienteeruda. Mis toimib kõige paremini? Mis on soodsaim? Kas see on ikka ohutu? Ega see mu igemeid tundlikuks tee?

Need on vaid mõned küsimused, mis tekivad, kui uurida võimalusi hammaste valgendamiseks. Vaatame järgnevalt, millised on erinevate valgenduslahenduste plussid ja miinused.

Laservalgendus

Veel mõnda aega tagasi oli laservalgendus üks populaarsemaid ja klassikalisemaid viise hammaste valgendamiseks. Selle kasuks on rääkinud ennekõike turvatunne – kui oled välja valinud koolitatud spetsialisti, võid olla kindel, et sinu hambad on kindlates kätes. Laservalgenduse kahjuks räägib aga selle võrdlemisi kõrge hind. Enamasti tuleb ühe valgendusprotseduuri eest välja käia sõltuvalt hambakliinikust kuskil 200 euro ringis. Tõenäoliselt ei jää see ka ühekordseks väljaminekuks.

Foto: Envato Elements

Valgendavad hambapastad

Poodides on kümneid ja kümneid hambapastasid, mis lubavad korralikku hammaste valgendust. Tõsiasi on aga, et enamik neist ei tööta piisavalt efektiivselt. Siiski, mõnel juhul on pastadel küll valgendav toime, kuid see ei ole üldiselt lihilähedane teistele valgendamisvõimalustele. Hambapasta võib tunduda valgendamiseks kõige lihtsam ja soodsam variant – hinnad varieeruvad paarist eurost mõnekümne euroni –, kuid tulemus on üldjuhul ülejäänud variantidest kõige tagasihoidlikum.

Foto: Envato Elements

Valgenduspliiatsid ja -plaastrid

Juba mõnda aega on turul ilma teinud erinevad valgenduspliiatsid ja -plaastrid. Valgenduspliiatsite ja -plaastrite kasuks räägib ennekõike lihtsus ja mugavus – hambad saab hõlpsasti valgemaks kodust lahkumata. Selliste koduste valgendustoodetega tuleb aga hoolikalt jälgida, kust toode tellitakse ja kas see vastab Euroopa Liidu nõuetele. Nimelt võib Euroopa Liidus müüa kuni 0,1% vesinikperoksiidi sisaldusega tooteid, sest suurem kogus võib kahjustada hambavaapa. E-poest – eriti välisriigist – tellides ei pruugi aga see info alati leitav või nähtav olla. Seepärast tasub tellides suhtuda nii konkreetsesse tootesse kui ka e-poodi väga kriitilise meelega. Pikemas perspektiivis ei ole ju oluline ajutine efektne tulemus, vaid see, et hambad jääksid terveks. Valgenduspliiatsite hinnad varieeruvad kümnest eurost mitmekümne euroni. Plaastrite hinnad jäävad samuti enamasti paarikümne euro ringi.

Kodukomplektid

Sel aastal on paljud tooted ja teenused kolinud pigem koduseinte vahele – seda ka hammaste valgendamise osas. Üks viimase aja tõhusamaid lahendusi on aga hammaste valgendamise kodukomplekt, kus on samavõrd palju pandud rõhku kõigele neljale – nii efektiivsele tulemusele, ohutusele, mugavusele kui ka rahakotisõbralikkusele. Enamasti piisab ainult ühest kasutuskorrast ehk 30 minutist, et juba esimesi tulemusi näha.

Oma kasutajasõbralikkuse poolest on silma jäänud JOI kodukomplekt, mis erineb konkurentidest just selles osas, et tavapärase ühe tule asemel on nende UV-LED-lambil neid koguni viis. See – nagu ka kõik muu – ei tule ohutuse arvel. Näiteks tulles tagasi vesinikperoksiidi juurde, siis nende geelis on see asendatud naatrium-perkarbonaadiga, mis muudab kasutamise ohutuks. Protseduur on seega valutu ega põhjusta igemete ja hammaste tundlikkust või valulikkust. Sageli kardetakse, kas ohutus omakorda ei või teinekord tulla efektiivsuse arvel. Enam ei pea seda kartma – valgenduskomplektiga saadud tulemus on täiesti võrdväärne hambaarstikabinetist saadud tulemusega ning hambad valgenevad kuni kümne tooni võrra. Uuele aastale vastu särava naeratusega!

JOI

Uudisena on JOI toonud turule ka JOI perekomplekti, mis annab võimaluse valgendada hambaid koos kaaslasega – olgu selleks siis kallim, laps või sõbranna. JOI Family Kitiga valgendades tuleb maksumus ühe inimese kohta alla 25 euro, mis on tõesti üllatavalt soodne. Nagu aastal 2020 ikka – mugavalt ja kodust lahkumata.