Krimi

Kirjanike liit Peeter Helmet välja ei heida 

Toimetas Hindrek Pärg, 21. detsember 2020 18:43
Peeter HelmeFoto: Martin Ahven
Eesti Kirjanike Liit otsustas esmaspäevasel eestseisuse koosolekul, et ei heida lapseealise seksuaalses ahvatlemises süüdi mõistetud kirjanik Peeter Helmet liidust välja, teatab ERR-i uudisteportaal.

Aprillis esitas prokuratuur Postimehe endisele peatoimetajale ja kultuuritegelasele Peeter Helmele süüdistuse lapseealise seksuaalses ahvatlemises. Novembri lõpus mõistis Harju maakohus Helme süüdi, karistades teda aasta ja nelja kuu pikkuse tingimisi vangistusega, aga lubas otsuse edasi kaevata. 

Viimasele on apelleerinud ka liidu liikmed, kes on Helme välja heitmise vastu, kuna kohtuotsus ei ole veel jõustunud.

Täna kohtus kirjanike liit arutamaks Helme seisust. Kirjanike liidu esimees Tiit Aleksejev kinnitas ERR-ile, et peale pikka arutelu ja salajast hääletust otsustati Helmet liidust mitte välja heita.

"EKL mõistab tingimusteta ja üksmeelselt hukka Peeter Helme pedofiilsed tegevused ja ebaeetilise käitumise ning nende õigustamise sõnavabadusega ja kirjanduse harrastamisega," lisas Aleksejev.

Samal teemal

03.12.2020
Peeter Helme kaitsja: vaidlustame süüdimõistmise, kuna süüdistusakt on eksitav
02.12.2020
Eesti ainus pedofiilide ravija: keemiline kastreerimine on mõnel juhul otstarbekas
30.11.2020
„KAS SA PALJAST MEEST OLED NÄINUD?“ Alaealisi jahtivad perverdid viivad jututoas teema seksile mõne minutiga
30.11.2020
VIDEO JA FOTOD KOHTUST | Otsus käes: süüdi lapse seksuaalses ahvatlemises! Peeter Helme tõrjub: „Ma pole midagi sellist teinud.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee