Eesti uudised

Välisministeerium soovitab tungivalt vältida reisimist Suurbritanniasse!

Eesti peatab ajutiselt lennuliikluse Ühendkuningriigiga (2)

Ohtuleht.ee, 20. detsember 2020 20:54
Foto: Erki Pärnaku
Valitsuskabinet toetas täna sidevahendite teel seoses infoga Ühendkuningriigis levivast uuest koroonaviiruse tüvest majandus- ja taristuminister Taavi Aasa ettepanekut peatada Eesti ja Ühenkuningriigi vaheline lennuliiklus alates täna südaööst kuni käesoleva aasta lõpuni.

Piirangu kehtestab majandus- ja taristuminister Taavi Aas, teatas valitsus pressiteate vahendusel.

Samal teemal

Koroonaviiruse leviku ja selle uue tüve esinemise tõttu on Ühendkuningriigis alates 20. detsembrist kasutusele võetud täiendavad piirangud. Välisministeeriumi teabe kohaselt on mitmed riigid, sh Läti katkestanud või kaalumas reisijateveo katkestamist Ühenkuningriigiga. Lisaks on riigid kaalumas täiendavaid isolatsioonimeetmeid sealt saabuvatele reisijatele.

„Valitsus nõustus, et vajalik on rakendada ettevaatusabinõusid ja peatada koos teiste riikidega ajutiselt lennuliikluse Ühendkuningriigiga kuni uue aastani. Otsus on tehtud selleks, et kaitsta meie inimeste tervist. Jätkuvalt kehtib soovitus vältida jõulupühadel ja koolivaheaja perioodil välismaale reisimist – välisreisid tuleks koroonaviiruse jätkuvalt kõrge leviku tõttu ka teistes riikides edasi lükata,“ lausus peaminister Jüri Ratas.

„Piirang Eesti ja Ühendkuningriigi vahel lennureisijate veole on ajutine ja valitsus vaatab selle üle kohe, kui meil on koroonaviiruse uue tüve kohta rohkem informatsiooni,“ lisas majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Täpsemat informatsiooni lennuliikluse piirangu kohta jagab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga Suurbritannias soovitab Välisministeerium tungivalt vältida reisimist Suurbritanniasse. Suurbritanniasse reisimisel tuleb kindlasti arvestada täiendavate võimalike piirangutega sealt naasmisel või teistesse riikidesse saabumisel, samuti reisil tekkida võivate ettenägematute tõrgetega.

Välisministeerium jälgib pidevalt olukorda ning ajakohastab sellele vastavalt reisisoovitusi lehel Reisi Targalt. Kui Eesti kodanikel tekib koju pöördumisega probleeme, siis palub välisministeerium helistada konsulaarabi hädaabitelefonil: +372 53 01 9999 (24 h).

Lisainfo viiruse levikust teistes riikides on leitav välisministeeriumi kodulehel.

Samal teemal

20.12.2020
Itaalia, Belgia ja Holland keelavad ära Ühendkuningriigist saabuvad lennud
20.12.2020
Irja Lutsar uuest koroonaviiruse tüvest: lennuliiklust ei piira, aga otsime mutatsiooni ka Eesti proovidest
20.12.2020
Suurbritannias levib ohtlik koroonaviiruse mutatsioon