Maailm

Maailm mures: kiirelt levib uus ja nakkusohtlikum viirusetüvi (3)

Tõnis Erilaid, 20. detsember 2020 22:30
VIIMANE VABAM ÕHTU: Inimesed tõttavad rongidele, et Londonist lahkuda.Foto: PA Wire/Scanpix
„Jõulupühi ei saa enam pidada nii, nagu kavandasime,“ teatas peaminister Boris Johnson, kehtestades eilsest Londonis ja ümbritsevates maakondades vähemalt kaheks nädalaks kõrgeima taseme piirangud ehk sama hästi kui lukustades koju miljonid inimesed. Viivitamatult sulges Šotimaa piiri Inglismaaga, Hollandi võimud teatasid esimest korda, et uus ja senisest 70 protsenti kiiremini leviv viirusetüvi jõudis juba detsembri alul ka nendeni ja lennuühendus Inglismaaga lõpeb pühapäevast. Sama tegid kohe Belgia ja Itaalia.

Peaminister Johnson ja tervishoiuminister Matt Hancock kinnitasid: „Uus Covid-19 tüvi on väljunud kontrolli alt. Seda on leitud juba 60 eri piirkonnast.“ Nad lisasid aga rahustavalt, et kuigi see levib väga kiiresti, ei ole esialgu tähele pandud, et see põhjustaks varasemast rohkem surmajuhtumeid, ja pole ka andmeid, et vaktsiin oleks uue tüve vastu võimetu. Suurbritannias oli nädalalõpuks saanud esimese vaktsiinisüsti juba rohkem kui 350 000 inimest.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.11.2020
JÄRELVAADATAV | Rain Uusen kirjutas elu suurimast madalseisust raamatu: sa ei ole kellegi teise hüpiknukk, juhime ja kontrollime oma tundeelu ise
20.11.2020
Itaalia, Belgia ja Holland keelavad ära Ühendkuningriigist saabuvad lennud
20.11.2020
Vandenõuteooriad lükati ümber: koroonavaktsiiniga ei kao nõelad ära
20.11.2020
Irja Lutsar uuest koroonaviiruse tüvest: lennuliiklust ei piira, aga otsime mutatsiooni ka Eesti proovidest