Maailm

Danske Eesti osakond ei rikkunud USA sanktsioone ja pääses 200 miljardi euro suurusest rahatrahvist (9)

Toimetas Carolin Liis Tamm, 19. detsember 2020 17:17
Danske Bank.Foto: Tiit Tamme
Danske Bank Eesti osakond ei rikkunud tõenäoliselt USA sanktsioone, kui liigutas miljardeid dollareid erinevates kahtlastes fondides. See tähendab, et panka ootab väiksem trahv, kui varem kardeti.

USA rahandusministeeriumi välisvarade kontrolli büroo (OFAC) teatas Danske Bankile, et Eesti filiaali tegevuse uurimine on lõpetatud, vahendas Bloomberg. Välistatud pole muidugi see, kui kontrolli bürooni jõuavad uued tõendid, mis ajendavad neid siiski uurimisega jätkata.

Samal teemal

Danske on USA-s uurimise all olnud väidetava rahapesu pärast. Pank tunnistas ise kaks aastat tagasi, et nende teadmata on panga Eesti osakonnas tehtud mitteresidentide poolt 200 miljardi euro eest ülekandeid. Panga enda uurimus leidis, et suur osa rahast oli kahtlase päritoluga.

Rahaülekannete vastu hakkas USA huvi tundma peale seda, kui selgus, et raha on seotud Venemaaga. Danske panga kohta käivad spekulatsioonid osutusid aga tühisteks, kuid süü tuvastamisel oleks panka oodanud märkimisväärne trahv.

"Positiivne on see, et USA riigikassa ei ole leidnud ebaseaduslikku tegu," ütles Sydbanki analüütik Mikkel Emil Jensen. "See vähendab hirmu mitme miljardi dollari suuruse trahvi ees ja võtab tõenäoliselt ära osa riskist. Trahv tuleb nüüd väiksem, kuid käimas on veel teised uurimised, nii et see ei tähenda Danske jaoks lõplikku otsust," ütles ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee