Maailm

Itaalia keerab jõuludeks ja aastavahetuseks riigi lukku (3)

Toimetas Keit Paju, 19. detsember 2020 09:41
Foto: AFP/Scanpix
Itaalias kehtib jõulude ja uusaasta perioodil üleriigiline karantiin, et võidelda aina kasvavate koroonapositiivsete arvudega.

Itaalias kehtivad pühade ajal ranged piiirangud: suletud on baarid, restoranid ja kauplused (v-a esmatarbekauplused) ning reisida võib vaid töö ja tervise pärast ning hädaolukorras. Limiteeritud külaskäigud on lubatud. 

Itaalia peaminister Giuseppe Conte ütles, et riigi lukku panek ei olnud lihtne otsus. “Meie eksperdid olid tõsiselt mures, et jõulude ajal toimub massiline nakatumine. Seepärast pidime tegutsema,” ütles ta.

Itaalia on Euroopa riik, kus on koroonaviiruse tagajärjel surnud enim inimesi: oma elu on haiguse pärast jätnud ligi 68 000 inimest.

Peaministri sõnul hakatakse vaktsineerima kuu lõpus ning see on loodetavasti lõpp “sellele õudusunenäole”.

Ranged piirangud kehtivad Itaalias 24-27 detsember, 31 detsember-3 jaanuar ning 5-6 jaanuar. Sel ajal võivad inimesed kodust lahkuda ainult töö ja tervise tõttu ning esmatarbekaupade ostmiseks.

Kuid jõulude ajal võivad inimesed ka teistel külas käia: reeglite järgi võib võõrustada maksimaalset kahte külalist. Kehtib liikumispiirang kell 22-05.

Veidi kergemad piirangud kehtivad 28.-30. detsembril ja 4. jaanuaril. Nendel päevadel võib vabalt ringi liikuda, kuid baarid ja restoranid jäävad suletuks. 

Peaministri sõnul on reeglid disainitud eesmärgiga lubada minimaalset sotsialiseeriumist, mis jõulude ajal võimalik tagada. Conte sõnul ei saadeta politseid inimeste kodudesse reeglite järgimist kontrollima, kuid ta loodab, et itaallased käituvad vastutustundlikult.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee