Kodutute jõulupidu 2019. aastal.Foto: Erki Parnaku
Kristjan Väli 18. detsember 2020 17:02
Rahvastikuminister Riina Solman korraldab igal aastal Tallinnas Oleviste kirikus kontsert-jumalateenistust koduta- ja vähekindlustustatud peredele. Tänavu aastal jääb üritus ära.

Riina Solman ütleb, et üritus jäb ära just koroonaviiruse tõttu. „Kirikusse on lubatud tänaste piirangutega 400 inimest hajutatult, kuid sellel üritusel on tavaliselt käinud 700-800 inimest. Ka on keeruline sihtgrupilt oodata rangest distsipliinist kinnipidamist. Seaksime ohtu ka vabatahtlike tervise,“ selgitab ta.

Küll aga ei jää kodutud ja vähekindlustatud pered söögist ilma. „Oleviste Hoolekanne korraldab siiski 29.detsembril välitingimustes toidupakkide jagamise kõiki koroonakriisi reegleid ja piiranguid järgides. Oleme hakanud toidupakke ja kommipakke komplekteerima,“ ütleb Soolman.

„Kui olukord koroonaga läheb hullemaks, tuleb vastu võtta raske otsus ning vajadusel ka väliüritus ära jätta. Hetkel olles arutanud nii Tervisameti kui siseturvalisuse spetsialistidega, võib loota, et aasta lõpus välitingimustes toidupakkide jagamine toimuda siiski võiks,“ lisab ta.

Seega, kui inimestel on soovi nii nagu igal aastal vähekindlustatud inimestele toitu annetada, võib selle tuua Oleviste kirikusse 27. detsembri õhtuni – kõik võetakse tänuga vastu.