Eesti uudised

Koroona murrab traditsioone: presidendi ja valitsuse jõulukohtumine jääb ära (6)

Marvel Riik, 18. detsember 2020 11:50
Vabariigi valitsuse lõuna president Kersti Kaljulaidiga 2020. aasta veebruaris.Foto: Presidendi kantselei
„Viimaste päevade viiruskõverat jälgides jõudsime otsusele, et pigem on mõistlik selles formaadis kohtuda muul ajal,“ selgitas presidendi kantselei pressiesindaja Mailin Aasmäe, miks tänavustel pühadel ei toimu presidendi ja valitsuse traditsioonilist ühiseinestamist.

„Esialgu plaanisime tänavuse jõulukohtumise korraldada õues, et viirusega seotud riske maandada,“ täpsustas Aasmäe. Kuid olukord koroonarindel näitas, et võimalik kohtumine tuleks korraldada muul ajal. „Nii otsustasime kõigi tervise hoidmiseks kohtumise ära jätta.“

Samal teemal

Mullu ei toimunud samuti ministrite ja presidendi pidulikku koosviibimist pühadel, vaid veebruari alguses. ERR kirjutas mullu, et president Kersti Kaljulaid pakkus valitsusele Kadriorgu tulemiseks kahte päeva, kuid teiselt poolt jah-vastust ei tulnud, mistõttu kokkusaamine jäigi pühade aegu ära.

Presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe jäi toona asjaolude selgitamisel napisõnaliseks. „Jah, seda sündmust ei toimunud, aga ma ei pea õigeks pikemalt teemat avalikkuse ees lahata,“ ütles Linnamäe. Kuigi presindendi ja Jüri Ratase teise valitsuse suhted ei ole kunagi kiita olnud, olid need mullu madalseisus.

Presidendi ja ministrite aastalõpu koosviibimine sai alguse president Lennart Meri ajal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee