Eesti uudised

Kersti Kaljulaid järelehüüdes doktor Tšernjonokile: igast meie valikust võib sõltuda mõne teise inimese elu (7)

Ohtuleht.ee, 17. detsember 2020 20:10
Foto: Tiit Tamme
President Kersti Kaljulaid avaldas sotsiaalmeedias järelehüüde Narva haigla intensiivraviosakonna juht dr Aleksandr Tšernjonokile. 

Terve selle aasta jooksul oleme pidevalt kuulnud murettekitavaid numbreid. Igal hommikul ärkame ja loeme, et alul 5 ja 15, siis 100, 500, täna juba 733 uut nakatunut.

Praegu me pole pidanud neid valikuid veel tegema, aga kui me kõik üheskoos oma seniseid harjumusi, soovi suhelda ja läbi käia, ei muuda, jõuame me ühel hetkel ka sellesse olukorda. Meist igaühe käitumisest sõltub teise inimese elu ja tervis.

Sest need ei ole ju vaid numbrid. Iga numbri taga on inimene – oli siis, kui tuli riiki esimene viirusega nakatunud ning oli ka täna hommikul, kui neid konkreetseid inimesi tuli juurde 733. Haiglaravil on kroonviirusega nakatunud inimesi täna 321. Ja nende elu ja tervise eest võitlevad hommikust õhtuni ja õhtust hommikuni tuhanded meedikud. Nad teevad seda ennast ohtu seades.

Tänane õhtu tõi teate, et ka enda elu ohvriks tuues – kroonviirushaigusele vandus alla ning suri Narva haigla intensiivraviosakonna juht dr Aleksandr Tšernjonok. Minu sügav kaastunne tema lähedastele. Ja piiritu lugupidamine kõigi nende eesliiniitöötajate ees, kes neid ohte teades iga päev oma panuse annavad ses võitluses.

Kahjuks ei olnud dr Tšernjonok esimene haiglatöötaja, kes ses võitluses oma elu jätnud. Kokku on kroonviirusega nakatumise tagajärjel Eestis surnud vähemalt 165 inimest. See number kasvab järgmistel nädalatel veelgi ja juba täna puudutab see lähemalt või kaugemalt kõiki Eesti inimesi.

Head Eesti inimesed! Peagi on jõulud, see on kokku hoidmise ja koos olemise püha. Teeme seekord nii, et suhtleme rohkem, aga kohtume vähem. Meie riiki ei ole lukku pandud, meil on päris suured vabadused veel kõigil alles, aga seda olulisem on igaühe enda analüüs ja valik, mida teha ja mida tegemata jätta. Kui on kindel soov lähedastega pühade ajal kohtuda, siis ehk annab enne seda muid kontakte piirata? Mõelge sellele, palun. Igast meie sellisest valikust võib sõltuda mõne teise inimese elu.

Tšernjonoki lähedastele ja töökaaslastele avaldas kaastunnet ka sotsiaalminister Tanel Kiik.

„Dr Tšernjonok pühendas oma elu teiste inimeste tervise ja elu hoidmisele ning ravis aastakümnete jooksul lugematu arvu patsiente. Kolleegide sõnul oli ta alati professionaalne, toetav ja hooliv nii arsti kui inimesena,“ sõnas Kiik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee