Eesti uudised

Ida-Virumaale lähetatud töötajad saavad piirangutele vaatamata hotellides magada 

Toimetas Triinu Laan, 17. detsember 2020 17:46
Foto: Martin Ahven
Valitsus tegi neljapäevase istungi otsusena erandi, mis lubab töötajatele, kes viibivad Ida-Viru maakonnas riigiasutuse, kohaliku omavalitsuse või ettevõtjaga sõlmitud lepingust tulenevate kohustuste täitmise tõttu, kasutada majutusteenust piirangutele vaatamata. Korraldus jõustub 18. detsembril.

Erand on vajalik, et inimesed, kes töötavad Ida-Viru maakonnas, kuid ei ela seal püsivalt, saaksid ka piirangute kehtimise ajal oma lepingulisi kohustusi täita. Selliseid inimesi tegutseb Ida-Virumaal kümneid, maakonna kümnes suurimas majutusasutuses elas 12. detsembri seisuga 110 komandeeritud töötajat.

Samal teemal

Ettevõtja mõistega on hõlmatud nii füüsilised isikud, kes pakuvad oma nimel tasu eest kaupu või teenuseid ning kellele kaupade müük või teenuste osutamine on püsiv tegevus, kui ka äriseadustikus sätestatud äriühingud ja muus juriidilises vormis tegutsevad isikud (näiteks mittetulundusühing või sihtasutus). Seega võib muudatuste jõustumisel oma lepingust tulenevate kohustuste täitmiseks vajalikke isikuid Ida-Viru maakonna majutusettevõttes majutada nii ehitusettevõte kui ka näiteks talupidaja. Kontrollmehhanismi selle üle, kas töötajal on õigust majutusteenust saada, loob majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Piirangud majutusasutustele kehtivad Ida-Virumaal 12. detsembrist 3. jaanuarini kaasa arvatud, kui valitsus ei otsusta teisiti. Praegu võib majutusteenust pakkuda ainult hädaolukorra lahendamisega vahetult seotud inimestele, näiteks tervishoiutöötajatele, kes on suundunud Ida-Viru maakonda tööle teistest Eesti piirkondadest, samuti COVID-19 diagnoosiga isikutele ja nende lähikontaktsetele, kes soovivad hotellis viibida karantiini ajal. Piirang ei kehti isikute suhtes, kes viibivad majutusasutuses kohaliku omavalitsuse või muu riigiasutuse poolt majutatuna kohaliku omavalitsuse või muu riigiasutuse teenuse saamiseks. Lisaks saab edasi elada ka haridusasutuse õpilaskodus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee