Poliitika

Reformierakonna algatatud nn vihakõne eelnõu langes menetlusest  (10)

Ohtuleht.ee, 16. detsember 2020 19:07
Riigikogu istungFoto: Merilin Ulm
Esimesel lugemisel langes riigikogu menetlusest välja Reformierakonna fraktsiooni esitatud vaenukõne kriminaliseeriv eelnõu.

Eelnõu tagasi lükkamise poolt hääletas 50 parlamendi liiget ja vastu 39 riigikogu saadikut.

Karistusseadustiku ja kriminaalmenetluse seadustiku muutmise seaduse ehk vihakuritegude vastu võitlemise eelnõuga taheti täita 2008. aastal Euroopa Liidu nõukogus vastuvõetud otsus võidelda rassismi ja ksenofoobia ilmingute vastu kriminaalõiguse vahenditega.

Reformierakonna poolt esitatud eelnõu sSeletuskirjas märgiti, et eelnõu jõustumisel paraneb sotsiaalse keskkonna kaitsmine viha ja vaenuavalduste eest ning alusetu diskrimineerimise vastu mistahes alustel, olgu selleks siis rahvus, rass, kehaline tunnus, terviseseisund, puue, vanus, sugu, keel, päritolu, etniline kuuluvus, usutunnistus, veendumus, seksuaalne sättumus, sooidentiteet või varaline või sotsiaalne seisund.

Eelnõu arutelul leidsid koalitsioonierakondade saadikud, et eelnõu seab liigsed piirangud sõnavabadusele.  Urmas Reinsalu kutsus sotsiaalmeedias üles riigikogu seda seaduseelnõu tagasi lükkama! "Ütleme selgel häälel JAH sõnavabadusele ning EI Suure Venna seadusele."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee