Eesti uudised

ÕIGE JA VALE MURE?! Uus plaan: ilma vanema loata pääsevad psühhiaatri jutule vaid kindlate probleemidega lapsed (4)

Kadri Kuulpak, 16. detsember 2020 19:00
ISESEISEV OTSUSTAJA: Kui põhjus on mõjuv, saavad noored tulevikus psühhiaatri vastuvõtule vanema nõusolekuta.Foto: Tiina Kõrtsini
Kas alaealised peaksid saama loa pääseda psühhiaatri juurde ka siis, kui vanemad pole sellega nõus? Abivajajatele kriitiline seadusemuudatus, mille algatas opositsioonierakond, jäi aastaks ajaks toppama. Sel esmaspäeval toimus ootamatu läbimurre: koalitsioon andis riigikogule ette hoopis oma variandi. Sellel on aga kriitikute sõnul suur puudus: lapsed saaksid psühhiaatrilt abi ainult teatud kindlate murede puhul.

Sotsiaalkomisjoni juht Tõnis Mölder astus esmaspäeval riigikogu kõnepulti ja andis sisse pikisilmi oodatud psühhiaatrilise abi seaduse muutmise eelnõu. Keskerakonna, Isamaa ja EKRE koostatud seaduseelnõust tuleb välja, et vanema loata pääseb psühhiaatrile vaid mõjuval põhjusel. Siis, kui vanem on lapse suhtes toime pannud kuriteo või on laps jäänud vanemliku hooleta. Mõjuva põhjuse alla loetakse ka „muu isiku elu või tervist ähvardav oht“, kuid mida see tähendab, ei selgu ka eelnõu seletuskirjast.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.06.2020
Juhtkiri | Noortele tuleb lubada arstiabi
02.11.2017
Psühhiaater: vaimselt haigeid inimesi on meie keskel rohkem, kui arvata oskame. Peame neid aitama, mitte ohtu seadma
10.09.2017
Psühholoog: enesetapukatsele eelnevad selged ohumärgid