Eesti uudised

Sotsiaalministeerium soovib suurendada toiduabi jagamise mahtu 

Toimetas Triinu Laan, 16. detsember 2020 08:49
Foto: Martin Ahven
Sotsiaalministeerium soovib taotleda Euroopa Komisjonilt aastateks 2021–2023 puudust kannatavatele inimestele toiduabi ostmiseks ja jagamiseks lisavahendeid 4,5 miljonit eurot, mis võimaldab kiirendada abivajajatele toiduabi jagamist ning suurendada abi mahtu 2021. aastal 50 protsendi võrra.  

„Viimastel kuudel on abivajavate inimeste arv kohalikes omavalitsuses kasvutrendis ning seega ka toiduabi vajajate arv kasvamas,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. “Peame tulema riigina appi, et toimetada vajalikud toiduained abivajajateni võimalikult kiiresti, sest puudust kannatavate inimeste arvu kasvu kinnitab ka Toidupank. Täna toetavad paljud eraisikud ja ettevõtted Toidupanka, aga ainult annetuste kaudu me vähekindlustatud perede toidulauda ei kata.“

Samal teemal

Ministri sõnul plaanitakse alustada koostöös Toidupangaga toiduabi jaotamist juba järgmise aasta veebruarist. Seni tehti seda kaks korda aastas: märtsis ja oktoobris.

Eesmärk on 2021. aastal jagada toiduabi senise kahe korra asemel vähemalt neli korda aastas. Samuti on plaanis toiduabile eraldatud rahalist mahtu suurendada enam kui poole võrra. Sellise tihedusega toidupakkide jagamine eeldab senise hea koostöö jätkumist kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajate, Toidupanga ja tema partneritega.

Toiduabi saavad kohalike omavalitsuste poole pöörduvad vähekindlustatud inimesed, vajadust toiduabiks hindab kohalik sotsiaaltöötaja. 2019. aastal sai toiduabi 20 872 inimest. Arvestades toimetulekutoetuse saajate kasvu prognoosi võib eeldada, et 2021. aastal oleks toiduabi saajaid 23 500.

Samal teemal

18.11.2020
Koroonapandeemia kahekordistas toidupanga abivajajate arvu
06.08.2020
TUHAT INIMEST JÄÄB ABITA? Vald tahab Valga toidupanga ruumid müüki panna