Eesti uudised

Sooääre abielureferendumi kompromissi toetab peaminister. Kui EKRE pole nõus, tuleb leida uus koalitsioon (31)

Eesti Päevaleht, 15. detsember 2020 14:49
Imre SooäärFoto: Robin Roots
Esmaspäeval läbis riigikogus napilt esimese lugemise koalitsiooni abielureferendumi eelnõu, mille menetlemise jätkamist pooldas ka äsja saadikuks saanud keskerakondlane Imre Sooäär, kuigi varasemalt oli seda eelnõud teravalt kritiseerinud. 

Eesti Päevalehele antud intervjuus ütles Sooäär, et tema eesmärk on tuua opositsioon ja koalitsioon ühe laua taha ning pakkuda kompromiss, kuhu siduda nii põhimõte, et abielu peab jääma mehe ja naise vahele ning ka kooseluseaduse-taoline õiguskaitse kõikidele teistele Eesti peredele.

Samal teemal

Perekonnaseaduse sidumine kooseluseadusega on tema hinnangul ka täpselt paras lahendus: abieluvõrdsuseks Eesti pole veel pikalt valmis, aga kooseluseadusest õhku jäänud rakendusaktide küsimus oleks kuidagi vaja ära lahendada.

Sooäär nentis, et teda toetab peaminister Jüri Ratas, ent opositsioonierakondade juhid Indrek Saar ja Kaja Kallas ega ka koalitsioonipartner EKRE kompromissi ei toeta. "Aga kui EKRE sellega nõus ei ole, siis tuleb leida uusi koalitsioone, kes selle ära teeksid."

"Kui see eelnõu jääb muutmata kujul menetlusse ja mingit muudatust sinna sisse pole tuua võimalik, siis ma hääletan sellele kindlalt vastu. Seal pole mitte mingisugust kahtlust ka," tõdeb Sooäär juhu kohta, kui tema kompromiss läbi ei peaks minema. 

Loe täispikka artiklit Eesti Päevalehest! 

Samal teemal

15.11.2020
VIDEO | Riigikogu liige Siim Pohlak palus kõnepuldis kallima kätt! Lauljatar Renate: olin väga üllatunud
14.11.2020
Abieluettepanek riigikogu kõnepuldis! Siim Pohlak: „Armas Renate! Kas tuleksid mulle naiseks?“
14.11.2020
Imre Sooäär pakkus lõpuks välja armastusest tõukuva küsimuse idee abielureferendumiks
14.11.2020
BLOGI | Abielureferendum jääb menetlusse: tagasilükkamise poolt oli 48, vastu 51 riigikogu saadikut