Maailm

Putin saatis Bidenile viimaks ka omapoolse õnnitluse (6)

Toimetas Aare Kartau, 15. detsember 2020 13:36
Putin teatas, et on valmis koostööks. Foto 2011. aastast, kui Biden külastas asepresidendina Moskvat.Foto: AP/Scanpix
Kreml teatas teisipäeval, et Venemaa riigipea Vladimir Putin saatis USA presidendiks valitud Joe Bidenile õnnitlustelegrammi, vahendab The Moscow Times.

Vladimir Putin on üheks viimaseks riigipeaks, kes õnnitles Joe Bidenit presidendivalimistel saavutatud võidu puhul. Tema sõnum saabus siiski kuus nädalat pärast 3. novembril toimunud presidendivalimisi, ehkki reaalsuses oli Bideni võit – vaatamata Donald Trumpi meeleheitlikele ponnistustele valimistulemusi alusetult tühistada – juba ammu teada. Kreml jäi kõigele vaatamata äraootavale seisukohale ja ei hakanud esialgu Bidenit õnnitlema – nähtavasti oodati USA valijameeste otsust.

Samal teemal

Putin soovis Bidenile edu, mainides, et „Venemaa ja USA, kes kannavad erilist vastutust globaalse julgeoleku ja stabiilsuse eest, võivad erimeelsustele vaatamata aidata kaasa paljude probleemide ja väljakutsete lahendamisele, millega maailm praegu silmitsi seisab.“

Putin lisas, et Venemaa ja Ameerika koostöö, mis põhineb vastastikusel usaldusel, peab vastama mõlema riigi rahva ja kogu maailma üldsuse huvidele. „Olen omalt poolt valmis koostööks ja suhtluseks,“ teatas Vene riigipea. 

Venemaa ja USA vahelised suhted on olnud viimastel aastatel külma sõja järgses madalseisus. Seda on võimendanud 2014. aastal toimunud Krimmi annekteerimine, Ida-Ukraina konflikt ja väidetav Venemaa sekkumine 2016. aasta USA presidendivalimistesse. Ka Putini õnnitlus ilmus vahetult pärast seda, kui USA meedia teavitas avalikkust Vene luureteenistusega seotud häkkeritest, kes tungisid mitmete USA ametkondade andmebaasidesse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee