Valga linnas asuvas kirikus oli teisel advendil koos suur hulk inimesi, kes ei kandnud maske.Foto: Tiina Kõrtsini
Ohtuleht.ee 14. detsember 2020 14:19
Valga linnas asuvas kirikus oli teisel advendil koos suur hulk inimesi, kes ei kandnud maske. Politsei sõnul pidi patrull inimestele selgitama, mistõttu on mask siseruumides vajalik.

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk kommenteerib, et politsei käib praegusel ajal pidevalt ringi ja teeb pistelisi kontrolle. PPA patrullid käivad olukorda kontrollimas ka kirikutes. „Ülemöödunud nädala pühapäeval tõesti oli ühes Valga kirikus koos ligi 70 inimest, kel maske ei olnud, olgugi et avalikus kohas siseruumides on need kohustuslikud,“ lausub Virk. Ta lisab, et politsei suhtles kogudusega, juhtis tähelepanu murekohale ja inimesed lõpetasid koosviibimise, lubades järgmine kord teenistuse ajaks maskid ette panna. Rohkem probleeme pole seal seni ilmnenud.

Virk ütleb, et sarnaseid kontrollkäike tehti ka möödunud pühapäeval ning jätkatakse ka edaspidi, kuivõrd pühade ajal võib oodata veelgi enam inimesi kirikutesse. Politsei soov on, et ka kirikutes järgitaks viiruse leevendamiseks kehtestatud nõudeid nii, et uusi suuremaid haiguskoldeid ennetada.