Eesti uudised

Täiendatud! 

Riigikogu pääses kaugtööst! Kalvi Kõva koroonatest osutus negatiivseks (21)

Marvel Riik, 14. detsember 2020 11:53
Kalvi KõvaFoto: Aldo Luud
Toompeal algas töönädal paraja teadmatusega. Sotsiaaldemokraat Kalvi Kõva oli koroonapositiivse lähikontaktne ning ootas esmaspäeval enda testi tulemust. Kui see osutunuks positiivseks, oleks pidanud riigikogu juhatus otsustama, kas rahvasaadikud lülituksid kaugtööle. „Kui nüüd selgub [Kõva] tulemus, siis me kohe kutsume kokku juhatuse,“ ütles riigikogu spiiker Henn Põlluaas enne lõunat.  

Õhtulehele teadaolevalt andis Kalvi Kõva täna hommikul koroonaviiruse proovi. Selle tulemus selgus veidi pärast kella 13 – riigikogulaste õnneks osutus see negatiivseks.

Mis oleks juhtunud aga, kui test oleks tulnud tagasi positiivsena? 

„Kui olukord selgub istungi ajal, siis käimasolevat istungit ei ole võimalik kaugtööle üle viia. Siis peame selle läbi viima tavaistungina“ selgitas Põlluaas ühte stsenaariumit. „Kui saame informatsiooni kätte varem, siis saame juhatusega võtta vastu otsuse, et minna kaugtööle.“

Kuigi seadus nõuab, et kaugtöö vajadusest antakse teada vähemalt kolm päeva ette, saab sellest pügalast erandolukorras mööda minna. „Me ei taha seda, et nakkus siin leviks,“ lisas Põlluaas. Ta avaldas arvamust, et kui Kõva proov olekski osutunud positiivseks, ei oleks pidanud kõik riigikokku tulnud saadikud siiski kohe koju minema, vaid oleks saanud tööd teha ka oma kabinetis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee