Eesti uudised

Parandatud!

PARANDATUD! ELU SAAREL: terviseameti Hiiumaa labor lõpetab proovide analüüsimise (10)

Toimetas Marvel Riik, 14. detsember 2020 15:01
Pilt on illustartiivne.Foto: Tiina Kõrtsini
Alates 1. jaanuarist muudab terviseamet enda Hiiumaal paiknevat laboritööd: võetud proove hakatase analüüsima terviseameti kesklaboris Tallinnas. „Hiidlastel on võimalus proovid ära anda kolmel päeval nädalas,“ selgitas terviseameti laborijuhataja Külli Rae kirjas Hiiumaa vallavalitsusele.

Rae tõi kirjas välja, et muudatuse taga on mitmed asjaolud. „Aasta tagasi loobus kliiniliste analüüside tellimisest Hiiumaa haigla, alles jäänud toidu ja vee uuringud ei kata enam Hiiumaale vajalikke laboriinvesteeringuid. Tööle on jäänud üks laboritöötaja, kellele ei ole võimalik korraldada asendust haigestumise või puhkuse korral.“

Seega ei plaanita enam kohapeal analüüsida proove, vaid need kogutakse kokku enne- ja pärastlõunal ning saadetakse siis mandrile. Rae sõnul korraldab transporti terviseamet ning selle eest ei küsita lisatasu.

„Hiiumaa labori töötaja jääb edasi tööle, kuigi väiksema koormusega. Samuti jääb koha peale alles võimalus küsida nõu proovide võtmise ja analüüsitavate näitajate osas,“ lisas Rae.

Terviseameti laborijuhataja Külli Rae täpsustas, et terviseameti Hiiumaa laboris ei ole kunagi tehtud koroonaanalüüse ega ole olnud kavas ka teha. Hiiumaal on tehtud joogivee ja toidu analüüse ning kuni eelmise aastani ka lihtsaid kliinilisi mikrobioloogilisi analüüse.

„Hiiumaal jätkub analüüsiteenuse pakkumine. Analüüse ei tehta enam koha peal, need tehakse terviseameti kesklaboris Tallinnas. Hiiumaa jaoks muutub asi paremaks: võimalus tellida rohkem uuringuid, sest Tallinna labori analüüsipakkumus on oluliselt suurem kui oli Hiiumaal seni. Lisaks on analüüsid tehtud kõrgetele kvaliteedistandarditele vastavalt, mida oli Hiiumaal amortiseerunud seadmete, ruumide ja ühe töötajaga oleks võimatu pakkuda,“ ütles Rae.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee