Foto: Erki Pärnaku
Keit Paju 11. detsember 2020 16:41
Sotsiaaldemokraatide fraktsioonis on saadik, kes on olnud lähikontaktis koroonahaigega. Sestap palub fraktsioon riigikogul valmis olla selleks, et esmaspäeval toimub kaugosalusega istung.

Sotside fraktsiooni aseesimees Kalvi Kõva saatis riigikogu juhatusele kirja, kus tõdeb, et nende liige on olnud lähikontaktne ning ta saab oma koroonaproovi tulemuse teada esmaspäeval. 

Seetõttu palub Kõva olla riigikogul valmis vajadusel kutsuda esmaspäeval kokku riigikogu kaugosalusega istung. Esmaspäevasel istungil on päevakorras muuhulgas abielureferendumi korraldamise küsimus.“Vajadusest kaugosalusega istungi kokkukutsumiseks informeerime riigikogu juhatust täiendavalt pärast Covid-19 testi tulemuste laekumist,” kirjutab ta. 

Kõva kinnitab Õhtulehele, et tema on see fraktsiooni liige, kes on olnud lähikontaktne. Kõva sõnul on ta tervis praegu korras. "Aga ega me keegi täpselt ei tea, mis need koroonasümptomid on," tõdeb ta. 

"Kütan praegu sauna ja lähen jääauku. Ju siis on tervis korras," muheleb Kõva.

Kõva sõnul sai ta teisipäeval teada, et on lähikontaktne ja puudus seetõttu ka  viimastel päevadel riigikogust.

"Point on selles, et kui tuleb esmaspäeval välja, et see test on positiivne, on kogu fraktsioon tõenäoliselt lähikontaktsed," selgitab Kõva, et puutus kokku riigikogu saalis inimestega nii esmaspäeval kui teisipäeval.

"Seetõttu oli vaja riigikogu juhatust ennetavalt informeerida, et saaks mõelda, mismoodi riigikogu töö garanteeritakse, kui inimesed on isolatsioonis," sõnab Kõva.

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

to ain 12. detsember 2020 10:05
Nii peaks kõik tõesti olema aga...............! Selle n.ö. ümberkorralduse peaks Riigikogu tegema aga nad ju kõik hea istumise ja palgaga ja nii ei tee Riigikogu mingit sellist otsust! Kasutavad kunagiseid omale pandud soodustusi ja mõnulevad edasi! Kui võtta meie Eesti rahvaarvu,siis peaks neid Toompeal istujaid tõesti vähem olema!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS