President Donald Trumpi toetuseks astusid välja 106 Kongressi alamkoja vabariiklasest saadikut. Ka nemad arvavad, et kümnete miljonite ameeriklaste hääled tuleks kehtetuks kuulutada. Trumpi ambitsioonidele siiski suurt edu ei ennustata.Foto: Reuters/Scanpix
Aare Kartau, Greete Kõrvits 12. detsember 2020 05:35
Texase osariigi kohtuasi, millega soovitakse tühistada ülemkohtus Joe Bideni valimisvõitu, on Donald Trumpi meeskonna viimaseks võimaluseks valimised enda kasuks pöörata. Texast toetavad mõtteliselt ka 17 osariigi prokurörid ja neljapäeval teatasid 106 Esindajatekoja vabariiklast, et nemadki pooldavad kohtuasja. Mida arvaksid asjast aga miljonid ameeriklased, kelle hääl enam midagi ei loeks? Täiendus: kohaliku aja järgi reede õhtul lükkas ülemkohus kõnealuse kohtuasja tagasi.

Vabariiklaste plaan on muuta kehtetuks Michigani, Georgia, Pennsylvania ja Wisconsini valijameeste hääled. Presidenti valivas valijameeste kogus tähendaks see 62 hääle – mis läheksid kõik Joe Bidenile – tühistamist. See tähendab ühtlasi ka seda, et Trumpi toetavad vabariiklased kustutaksid alusetu nõudega kümnete miljonite valimas käinud ameeriklaste hääle, mis oleks enneolematu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

ka lugeja 12. detsember 2020 21:36
Võtku rahulikult, mis läinud, see läinud. Pole meie arutada, kuidas suurriik USA oma valitsusasjadega seal toimetab. Lihtne kindlasti pole, aga katsume siin Eestis oma muredega tegeleda.
lugeja 12. detsember 2020 09:26
Lõpetage selle klouni ,,reklaamimine,,! Eks tal muidugi raske,ka abikaasa laseb veel minema!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS