Maailm

Täiendatud 12. detsembri hommikul

VIIMANE VARIANT: Trump üritas nelja osariigi valijate hääled kehtetuks teha (3)

Aare Kartau, Greete Kõrvits, 12. detsember 2020 05:35
President Donald Trumpi toetuseks astusid välja 106 Kongressi alamkoja vabariiklasest saadikut. Ka nemad arvavad, et kümnete miljonite ameeriklaste hääled tuleks kehtetuks kuulutada. Trumpi ambitsioonidele siiski suurt edu ei ennustata.Foto: Reuters/Scanpix
Texase osariigi kohtuasi, millega soovitakse tühistada ülemkohtus Joe Bideni valimisvõitu, on Donald Trumpi meeskonna viimaseks võimaluseks valimised enda kasuks pöörata. Texast toetavad mõtteliselt ka 17 osariigi prokurörid ja neljapäeval teatasid 106 Esindajatekoja vabariiklast, et nemadki pooldavad kohtuasja. Mida arvaksid asjast aga miljonid ameeriklased, kelle hääl enam midagi ei loeks? Täiendus: kohaliku aja järgi reede õhtul lükkas ülemkohus kõnealuse kohtuasja tagasi.

Vabariiklaste plaan on muuta kehtetuks Michigani, Georgia, Pennsylvania ja Wisconsini valijameeste hääled. Presidenti valivas valijameeste kogus tähendaks see 62 hääle – mis läheksid kõik Joe Bidenile – tühistamist. See tähendab ühtlasi ka seda, et Trumpi toetavad vabariiklased kustutaksid alusetu nõudega kümnete miljonite valimas käinud ameeriklaste hääle, mis oleks enneolematu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.12.2020
USA valijamehed kogunevad valima järgmist presidenti
09.12.2020
LÜÜASAAMINE: Trumpile ei anna valimisvõitu ka osaliselt tema enda kokku pandud kohus
06.12.2020
Trump: me võidame need valimised, Bideni võit on pettus
29.11.2020
TRUMPI HULL IDEE: valimisvõitlus algab inauguratsioonipäeval

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee