Maailm

Euroopa ühendaja ja euroraha üks loojaid suri koroonaviiruse süül

Euroopa ühendaja ja euroraha üks loojaid suri koroonaviiruse süül (1)

Peeter Olesk, 8. XII 2020 Tähtvere mõisas, 11. detsember 2020 16:55
RAHVASUUS LIHTSALT GISCARD: Jagatud Euroopa vajas uut kütust, mitte suudlevaid papisid.Foto: CAMERA PRESS/Manuel Bidermanas/Vida Press
"Üks on meist nüüd vähem". Mõnikord öeldakse nõndamoodi sugulastele ja lähematele sõpradele siis, kui keegi oma pere liikmeist on läinud Mana majadele. 2. detsembril suri Prantsuse riigimees ja akadeemia liige, Viienda Vabariigi president aastail 1974-1981 Valéry Giscard d`Estaign.

Ta sündis 2. veebruaril 1926 Saksamaal Koblenzis, nii et kui ta süda poleks ülipikast teekonnast väsinud ja Covid-19 olnuks ületatav, võinuks maailm tähistada eurointegratsiooni ja euro kui rahaühiku ühe looja 95. sünnipäeva veel ta enese juuresolekul. Võib-olla tema Pariisi linnakorteris, võib-olla ta maakodus, mis asub ühes väljasurevas külas keset viljapõlde ja jahialasid. Nii kõrges eas inimese tähtis sünnipäev on ennekõike viisakas mäng ning prantsuse rahva omaaegne juht ja ühinenud Euroopa üks liidreid oli küllalt kogenud, et seda mõista ka neil hetkil, mis jäävad sünnipäevade vahele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.12.2020
Suri koroonaviirusega nakatunud Prantsuse ekspresident