Maailm

Kapist välja tulnud Prantsuse minister soovib külastada Poola LGBT-vaba tsooni (2)

Toimetas Aare Kartau, 9. detsember 2020 14:46
Clement Beaune kinnitas, et külastab tuleval aastal Poolat.Foto: EPA/Scanpix
Prantsusmaa valitsusse kuuluv Euroopa asjade minister Clément Beaune selgitas kohalikule geiajakirjale antud intervjuus Poola LGBT kogukonna situatsiooni ja mainis ühtlasi, et on ka ise homo. Ta kinnitas, et külastab järgmise aasta alguses Poola „LGBT-vaba tsooni“, kirjutab Politico.

Veidi enam kui nelja kuu eest ministriametisse tõusnud Beaune kasutas intervjuud võimalusena kapist välja tulla. „Ma olen gei ja mul pole mingit probleemi seda välja öelda,“ sõnas Beaune ajakirjale Têtu, kui temalt küsiti Euroopa LGBT+ õiguste kohta. Ta ütles, et soovib näidata, et tema homoseksuaalsus polnud ministriks saamisel takistuseks. 

Samal teemal

Muuhulgas märkis Beaune intervjuus, et soovib järgmise aasta alguses külastada Poolat, kus ta tahab avaldada toetust abordiõiguste eest võitlevatele organisatsioonidele ja väisata ka kurikuulsat LGBT-vaba tsooni.

Nimelt on sajad Poola omavalitsused kuulutanud end LGBT-vabaks piirkonnaks, mis sümboliseerib seksuaalvähemuste tõrjumist. Selle tõttu on need omavalitsused kaotanud Euroopa Liidu rahastuse, ent neid toetab ELi asemel riik. Beaune märkis intervjuus, et ehkki Poola valitsus pole kohalike piirangute eest otseselt vastutav, aitab sellele kaasa valitseva partei [Õigus ja Õiglus ehk PiS] kihutustöö. 

Prantsusmaa Euroopa asjade minister sõnas, et ta ei taha, et inimesed ütleksid, et ta võitleb LGBT-vabade tsoonide vastu, sest on ise gei. „Oleks solvav öelda, et juhin seda võitlust enda pärast,“ mainis Beaune. Tema eelkäija Amélie de Montchalin mõistis juunis avaldatud artiklis LGBT+ kogukonna vastu suunatud üha kasvava diskrimineerimise karmilt hukka ja mainis, et Euroopa peaks näitama eeskuju. Ka Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen sõnas septembris, et LGBT-vabadel tsoonidel pole „meie liidus kohta“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee