Maailm

BREXIT VÕI VAESUS? Idaeurooplased ei koli enam Suurbritanniasse

Greete Kõrvits, 8. detsember 2020 19:46

4 KOMMENTAARI

k
Kergeusklik/ 9. detsember 2020 13:18
Oeh, sellepärast ongi nn uued riigid repliigis mul jutumärkides.
m
Moderaat/ 8. detsember 2020 23:15
Ida-Euroopa?! Tehke endale geograafia selgeks - Ida-Euroopa asub Uurali mägedes, Jekaterinburg, Ufaa, Kaasan. Poola on Kesk-Euroopa, Bulgaaria-Rumeenia aga Balkan ja Lõuna-Euroopa. Hädapärast võiks Poolat nimetada Euroopa Liidu idaosaks, aga kindlasti mitte "Ida-Euroopaks"!
k
Kergeusklik/ 9. detsember 2020 08:38
Füüsiline ja poliitiline geograafia on kaks erinevat asja. Väike näide: rootslastele on meri, mida me Läänemere nime all tunneme Idameri ( Õstersjö). Kellel ”õigus” on? Tahan öelda seda, et Lääne-Euroopale on ”uued riigid” muidugi Ida-Euroopa, meile Poola ja Tšehhi Kesk-Euroopa, ja Läti-Leedu ”lõunas asuvad riigid:). Teen muidugi viimasega malja, ent tõsi on, et otsustavaks on minu asukoht, minu maailmanägemine nimede andmisel.
k
Kergeusklikule/ 9. detsember 2020 11:29
Kust otsast Poola ja Tšehhi on uued riigid? Mõlemad üle tuhande aastase ajalooga. Kui Lääne-Euroopa geograafia- ja ajalooõpetus nii juhm on, siis see on nende probleem. Maateadust tuleb näha globaalselt, mitte oma mätta otsast. Ja meile ei ole Poola ja Tšehhi kuidagi "Kesk-Euroopa", lööge Euroopa kaart lahti või entsüklopeedia - Kesk-Euroopa on Karpaadid, Galiitsia, Kagu-Leedu, Vagevene.