Eesti uudised

Koolidirektorid: talvise vaheaja pikendamise mõttel on jumet! 

Kristjan Väli, 8. detsember 2020 17:08
KOOLID PEAVAD OLEMA PAINDLIKUD:  Tallinna Saksa gümnaasiumi direktor Kaarel Rundu leiab, et koolivaheaja liigutamisel tuleb paljusid asjaolusid kaaluda. „On ka neid, kes vajavad sooja sööki või turvalist keskkonda,“ selgitab ta.Foto: Robin Roots
Narvas asuva Pähklimäe gümnaasiumi direktor Vjatšeslav Konovalov leiab, et professor Joel Starkopfi ettepanek liigutada koolivaheaega varasemaks oleks nutikas samm. Küll aga tekib koolidirektoril paar küsimust, kuidas see kõik korralduslikult peaks välja nägema.

Konovalovi sõnul on  haridusasutuse seisukohalt kontaktõppe perioodi lühendamine vaevalt tervitatav, sest nagu kogemus on näidanud – õppematerjali  omandamine ja mõistmine distantsõppe ajal toimub halvemini kui klassiruumis. „Pole päris selge, kuidas pikendatud vaheaeg kompenseeritakse. Seekord lõpeb õppeaasta 13. juunil ja koolide jätmine ilma „suusapuhkuseta“ tähendaks, et õppeperiood 2021. aasta talvel-kevadel venib 11. jaanuarist 18. aprillini. Samas ei saa välistada, et teisele lainele ei järgne kolmas, mis juhtuks märtsis nagu eelmisel aastal,“ sõnab Konovalov.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.12.2020
Varajase koolivaheaja plaan ajab isad-emad marru: „Lapsed jäävadki sel aastal lolliks!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee