Krimi

Kohus mõistis kuritegelikule ühendusele pikad vanglakaristused (2)

Toimetas Triinu Laan, 8. detsember 2020 13:16
Kohtuprotsess narkoäris süüdistatava jõugu üle.Foto: Stanislav Moškov
Harju maakohus otsustas teisipäeval süüdi mõista Oleg Martovoi juhitud kuritegeliku ühenduse, mis tegeles Balti riikides ja Skandinaavias salaalkoholi käitlemisega ning suures koguses narkootikumide müümisega.

55aastane Oleg mõisteti süüdi kuritegeliku ühenduse organiseerimises ja mõistis talle liitkaristusena üheksa aastat vangistust ning menetluskuludena mõisteti välja 12 891,20 eurot.

53aastase Aleksei tunnistas kohus süüdi kuritegelikku ühendusse kuulumises ja mõistis talle liitkaristusena 5 aastat vangistust tingimisi viieaastase katseajaga. Menetluskuludena mõisteti välja 8754.80 eurot.

42aastase Aivari tunnistas kohus süüdi samuti kuritegelikku ühendusse kuulumises ja mõistis talle karistuseks 5 aastat vangistust, mis loeti kaetuks eelmise Harju Maakohtu otsusega mõistetud ära kandmata karistusega, mis on 13 aastat 11 kuud ja 1 päev.

Samal teemal

35aastase Timofei tunnistas kohus süüdi kuritegelikku ühendusse kuulumises ja narkokuriteos ning mõistis talle liitkaristusena vangistuse 6 aastat 6 kuud ja 29 päeva. Menetluskuludena tuleb tasuda 13 193.20 eurot.

46aastase Eduardi tunnistas kohus süüdi kuritegeliku ühenduse organiseerimises ja karistas teda 9 aasta pikkuse vangistusega. Menetluskuludena tuleb tasuda 1924.40 eurot.

Lisaks süüdistati 42aastast Aivarit ja 35aastast Timofeid 46aastase Eduardi juhtumisel kuritegeliku ühenduse moodustamises, mis tegeles narkokuritegude toimepanemisega ja oli üks väiksem osa Olegi juhitavast kuritegelikust ühendusest (nö Loksa haru), mis oli suunatud narkokuritegude toime panemisele.

"Tänase otsusega saatis kohus selge signaali, et kuritegeliku ühenduse tegevuse eest karistatakse Eestis ka siis kui oma tegevus maskeeritakse legaalse äritegevuse varju või pannakse süüteod toime väljaspool Eestit. Kuritegelik ühendus, mis oma olemasoluga ohustas õiguskorda ja legaalset majanduskeskkonda, pälvis tänase kohtuotsusega pikkade vanglakaristuste näol üheselt range hukkamõistu. Prokuratuuril on hea meel, et kohus konfiskeeris ka suures ulatuses kriminaaltulu. Riik saatis täna taas ühese sõnumi, et kuritegude toimepanemine ei tasu end Eestis ära," kommenteeris riigiprokurör Sigrid Nurm.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee