Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Triinu Laan 7. detsember 2020 14:56
Esmaspäeval saatsid Eesti Õdede Liit, Eesti Ämmaemandate Ühing ja Eesti Naistearstide Selts ühispöördumise valitsuse ja riigikogu poole, milles taunivad vabariigi valitsuse toetust abordivastasele liikumisele.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsioon lükkab oma avalduses ümber avalikkusesse paisatud süüdistused. "Eesti Vabariigi valitsusel ja Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal ei ole kavatsust aborte Eestis keelustada. Sellist kavatsust ei ole ka MTÜ Elu Marsil," kinnitab EKRE fraktsioon ning toob välja, et valitsus on koalitsioonilepingus sätestanud, et “laiendame nõustamisprogramme teadlikuks pereplaneerimiseks, tervete laste sünniks, emade tervise kaitseks ja abortide arvu vähendamiseks”.

EKRE fraktsiooni teatel on otsus toetada MTÜd Elu Marss kantud soovist tõhustada nii abordi- kui ka pereplaneerimise alast selgitustööd: "Konservatiivseid väärtusi kandva erakonnana peame oluliseks, et abort ei oleks ühiskonnas taandatud vaid meditsiiniliseks protseduuriks. Tegemist on teemaga, mis puudutab väga sügavalt inimelu ja meie ühiskonna alusväärtusi. Meie soov on jõuda teavitustööga olukorrani, kus aborti kaaluv naine oleks tema ees olevatest valikutest ja võimalustest igakülgselt informeeritud. Ühtlasi soovime kasutusele võtta rohkem abinõusid, et ükski laps ei jääks sündimata ebapiisava ühiskondliku ja majandusliku turvavõrgustiku pärast."

Abordivastane liikumine MTÜ Elu Marss saab katuserahadest 171 000 eurot maksumaksja raha.