Imre SooäärFoto: Robin Roots
Viljar Voog 7. detsember 2020 09:53
Kuigi riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juht Kersti Sarapuu ütles ERRile, et Imre Sooäärest saab täna parlamendisaadik, sõnab Sooäär ise, et tema pole vastavat otsust jätkuvalt langetanud.

„Mina ei ole oma otsust teinud ja teatan sellest täna kell 15.00 riigikogu ees. Keegi mind survestada ei saa ja ma ei allu mingile survele kummaltki poolt – ei nende poolt, kes soovivad, et ma lähen, kui ka nende poolt, kes ei soovi, et ma lähen,“ ütles Sooäär täna hommikul Õhtulehele.

Sarapuu ütles, et Sooäärest saab rahvasaadik, täna hommikul ERRi uudisteportaalile.

Varem Res Publica ja Reformierakonna ridades riigikogus istunud Sooäär sai võimaluse taas Toompeale siirduda seoses Kalev Kallo lõpliku süüdi jäämisega korruptsioonikuriteos. See uudis ilmnes eelmisel esmaspäeval, kuid kuna riigikogus oli käsil istungivaba nädal, sai Sooäär oma mõtteid mõlgutada tänaseni.

Möödunud kolmapäeval teatas Sooäär sotsiaalmeedias, et peab langetama väga raske otsuse. Ühest küljest võttis ta suvel vastu uue väljakutse ja asus tööle välisministeeriumisse äridiplomaatiat arendama.

„Samas ei jäta mind muidugi külmaks see, mis toimub kogu meie riigis. Igapäevaselt Eesti eksportivate ettevõtjatega suheldes kuulen jätkuvalt, et neil on järjest raskem toimetada, sest ühe erakonna väljaütlemised ja sammud tänases valitsuskoalitsioonis halvendavad nende võimalusi kasvada ja areneda. See mõjutab juba Eesti konkurentsivõimet ja majanduskliimat ning pidurdab ettevõtete kasvuvõimalusi. Järjest suurem ühiskonna suletuse poole liikumine vähendab meie riigi väljavaateid turgudel,“ kirjutas Sooäär.

Õhtuleht kirjutas eelmisel nädalal, et Sooääre riigikogu liikmeks astumisel oleks abielureferendumi läbi viimiseks koalitsioonil parimal juhul koos minimaalne toetus ehk 51 rahvasaadiku hääl.