Maailm

President Trump: Rudy Giuliani nakatus Hiina viirusega (1)

Toimetas Aare Kartau, 7. detsember 2020 09:14
Rudy Giuliani on järjekordne Trumpi siseringi liige, kes nakatus viirusega. President ja paljud tema lähedased kaastöötajad on loobunud USA terviseametnike soovitusest kanda maski ja vältida rahvamasse.Foto: Zuma Press/Scanpix
President Donald Trump teatas pühapäeval, et tema isiklik advokaat Rudy Giuliani andis positiivse tulemusega koroonatesti. 76aastane endine New Yorgi linnapea on viimane paljudest Valge Majaga seotud nakatunutest.

Trump säutsus pühapäeval Twitteris, et tema isiklik advokaat on koroonaviirusega nakatunud. „Rudy Giuliani, kaugelt ajaloo parim New Yorgi linnapea, kes on väsimatult töötanud USA ajaloo kõige korrumpeerunumate valimiste (vaieldamatult!) paljastamisega, andis Hiina viiruse suhtes positiivse proovi,“ säutsus USA president, kes pole siiani valimiskaotust tunnistanud. Riigipea ise nakatus koroonaviirusega oktoobri alguses.

Samal teemal

Advokaat Rudy Giuliani seisab Trumpi valimiskaotust eitava meeskonna eesotsas. Ta on sarnaselt presidendile korduvalt väitnud, et Bideni võit oli laiaulatuslik pettus. Siiski pole suudetud häälte võltsimist tõestada.

Eelmisel nädalal külastas Giuliani Arizonat, Michigani ja Georgiat, kutsudes osariikide seadusandjaid üles Bideni võitu kahtluse alla seadma. Trumpi kampaania väitel oli advokaat andnud enne iga osariigi külastamist negatiivse koroonatesti. Kaks asjaga kursis olevat allikat ütlesid Reutersile, et Giuliani viibis pühapäeval Washingtonis Georgetowni ülikooli haiglas. Väidetavalt viidi ta ravile, ent haigla seda esialgu ei kinnitanud.

Pühapäeva õhtul võttis sotsiaalmeedias sõna ka Giuliani ise ja tänas sõpru ja jälgijaid muretsemast. „Minu eest hoolitsetakse hästi ja mu enesetunne on hea. Taastun kiirelt ja hoian end kõigega kursis,“ säutsus advokaat. 

Koroonaviirus on Ameerika Ühendriikides nõudnud üle 280 000 inimelu. Nakatunute arv ületab 15 miljoni inimese piiri.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee