Eesti uudised

Justiitsminister Raivo Aegi võib oodata kohus (2)

Siim Randla, 7. detsember 2020 06:35
Raivo AegFoto: Stanislav Moškov
Ilmselt uuel aastal hakkab Harju maakohus arutama Tallinna TV endise juhi Toomas Lepa esindaja Robert Sarve hagi praeguse justiitsministri Raivo Aegi ja erakond Isamaa vastu inimväärikuse solvamises, mis puudutab omaaegset Isamaa ja Raivo Aegi valimiskampaaniat putukamürgi pudelitel korruptsiooniprussakate tõrjumiseks.

2017 aasta kohalikel valmistel oli reklaam, kus toonane IRL ja Raivo Aeg kasutas kampaania osana putukamürgi pudeleid, millel tollase linnapeakandidaadi Raivo Aegi pilt, kes korruptsiooniprussakaid tõrjus.

Korruptsiooniprussakana oli kujutatud ka lisaks reaalselt korruptsioonikuriteo eest süüdi mõistetud Ivo Parbusele ka Toomas Lepp, keda toona kahtlustati Tallinna TV-le mõnesaja tuhande euro suuruse kahju põhjustamises.

Tänaseks on kohtud Lepa omastamise süüdistuses täielikult õigeks mõistnud.

Toomas Leppa esindav Robert Sarv on tänaseks Harju maakohtule hagi esitanud- inimväärikuse solvamise ja süütuse presumptsiooni rikkumises. Esitatud on kahjunõue.

Sarv on öelnud, et käib eelmenetlus, kohtuasja arutamiseni jõutakse ilmselt uuel aastal.Kohtuvälist kompromissi pole saavutatud. Sarv lisas, et Aeg on oma seisukohad kohtule esitanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee