Eesti uudised

Terviseameti peadirektor tutvub Ida-Virumaa olukorraga 

Toimetas Katrin Rohtla, 6. detsember 2020 14:27
Üllar LannoFoto: Stanislav Moškov
Esmaspäeval külastab terviseameti peadirektor Üllar Lanno Narva haiglat ja Ida-Viru Keskhaiglat ning kohtub terviseameti ida regionaalosakonna teenistujate ja regionaalse kriisikomisjoni liikmetega.

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno sõnul on nii Ida-Virumaa haigestumus koroonaviirusesse kui tervishoiusüsteemi toimepidevus kriitilises seisus, teavitab terviseameti pressiteade.

„Oleme alustanud vabatahtlike tervishoiutöötajate värbamist Ida-Viru keskhaigla ja Narva haigla personaliküsimuste lahendamiseks,“ ütles Lanno, kelle sõnul on juba ainuüksi Narva haiglas ligi 100 töövõimetuslehel olevat töötajat.

Samal teemal

„Ida-Virumaa olukord on kriitiline igas mõttes. Selleks, et seda parandada, peavad jõud ühendama nii riigiasutused, omavalitsused, ettevõtted kui elanikud,“ lisas ta.

„Hea meel on näha, et Tartu Ülikooli Kliinikum on suurte jõududega tulnud Narvas ja Kohtla-Järvel asuvatele haiglatele appi ning piirkonnas olukorra lahendamiseks teevad tihedat koostööd lisaks Terviseametile kõik kohalike omavalitsuste -, politsei- ja päästetöötajad,” ütles Lanno.

Ida-Virumaa SARS-CoV2 nakkusjuhtude arv 100 000 elaniku kohta on 967,5, ületades Eesti keskmist statistilist näitajat ligi 4-kordselt. Terviseameti ida regionaalosakonna jälgimisel üle 6400 inimese, kellest nakatunud on 1387 inimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee