Maailm

Trump: me võidame need valimised, Bideni võit on pettus (26)

Toimetas Carolin Liis Tamm, 6. detsember 2020 14:25
Trump ja tema abikaasa Melania.Foto: Reuters/Scanpix
USA president Donald Trump kuulutas laupäeval oma esimesel avalikul esinemisel pärast presidendivalimisi, et lõpuks on võitja tema ning Joe Biden saavutas võidu pettusega.

Georgia osariigis toimunud kihutuskoosolekul rääkis Trump taas valimispettusest. "Me võidame need valimised. Me võidame selle veel," ütles Trump.

Trump tuli toetama kaht vabariiklasest kandidaati, kellel on ees valimiste teine voor senatikohtade nimel. Vabariiklik partei tundis aga muret, kas Trumpi osalemine võis teha neile hoopis rohkem kahju kui kasu, vahendab Reuters.

Valdav osa tema jutust keerles selle üle, et hääli võltsiti ja ta on keeldunud kaotust Joe Bidenile tunnistamast. "See oli pettus. See oli ära korraldatud," ütles ta.

"Georgia valijad otsustavad kumb erakond juhib igat komiteed, kirjutab kõik seadused, kontrollib igat maksumaksja senti," ütles Trump. "Väga lihtne, te otsustate, kas teie lapsed kasvavad üles sotsialistlikus riigis või kas nad kasvavad üles vabas riigis."

Vabariiklasetele piisab ühest senaatorikohast, et säilitada praegune enamus, mis annaks võimaluse demokraadist presidendi Joe Bideni algatusi blokeerida.

Biden võitis presidendivalimised Georgias natuke vähem kui 12 000 häälega. Trumpi väited laialt levinud valijapettustest on ametnike poolt kogu riigis tagasi lükatud.