Eesti uudised

LÄHIKONTAKT NAKATUNUGA! Jüri Ratas: teen koroonatesti, veendumaks, et ma polnud teistele nakkusohtlik (31)

Ohtuleht.ee, 4. detsember 2020 11:45
Foto: Stenbocki maja
Peaminister Jüri Ratas katkestas täna Ida-Virumaa visiidi, kuna sai teate, et kohtus tööalaselt kolmapäeval inimesega, kes sai täna teada, et on Covid-19 positiivne.Peaminister suhtles pärast seda terviseametiga, kust kinnitati, et ta on lähikontaktne. Peaminister täidab kõiki ameti antud juhiseid.„Katkestan koheselt visiidi Ida-Virumaal ja sõidan testima veendumaks, et minu tänased kohtumised polnud nakkusohtlikud teistele. Pärast seda jään eneseisolatsiooni ja täidan kõiki edasisi terviseameti juhiseid. Loomulikult kandsin täna kogu visiidi ajal maski ja hoidsin vahemaad,“ sõnas peaminister Jüri Ratas.

Kell 12.00 alanud pressikonverentsil osales peaminister Jüri Ratas Skype'i teel.  Teised pressikonverentsil osalejad on terviseameti Ida regionaalosakonna juht Marje Muusikus, Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse esimees Marek Seer ja Ida päästekeskuse juht Ailar Holzmann.

Samal teemal

Ida-Virumaad pole plaanis ülejäänud riigist isoleerida, nagu seda tehti kevadel Saaremaaga, kinnitas Jüri Ratas pressikonverentsil, et eraldi plaane, mis puudutaks ainult Ida-Virumaa sulgemist, valitsuse laual olnud pole.

Rääkides Ida-Virumaad puudutavatest toetusmeetmetest, kinnitas Jüri Ratas, et neljapäeval oli valitsuses sel teemal päris pikk arutelu. "Ida-Virumaale on taotletud Euroopa Liidust finantsilist abi. Peamine fookus on toetusel ettevõtlusele, aga tegime ka ettepaneku Narva haigla uue maja rajamiseks. Hakkame arutama ka täiendavat tuge turismisektorile."

Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse esimees Marek Seer ütles, et Ida-Virumaal ei ole plaanis avada kaitseväe välihaiglat. "Praegu oleme otsustanud, et Narva haigla on avanud 40 voodikohta ja see jääb nii. Ülejäänud voodikohad avatakse teistes Lõuna-Eesti haiglates." Seer lisas, et Narva haiglas saaks koroonahaigetele avada veel 40 voodikohta, kuid puudu on meedikuid.  

Peaminister Ratas täiendas, et Narva haiglas on vaja juurde personali. "Tallinna tervishoiukõrgkoolist on läinud tudengid appi Narva haiglasse," märkis ta.  Valitsus on valmis ka kaitseväe haigla kasutusevõtuks. Ratas lisas: "Kui terviseameti palve tuleb lauale, siis kohe antakse kaitseväe välihaigla sinna, kuhu seda vaja oleks." 

Samal teemal

09.02.2021
EELMISE KOROONAKEVADE NIPID: kuidas vähem toitu raisata, paremini süüa ja inimesi vältida
04.11.2020
ÕHTULEHT KEENIAS | JÕULINE KOROONAVÕITLUS: kui unustad näomaski, võid sattuda trellide taha!
01.11.2020
SÜNGE SEIS! Eesti liigub eriolukorras jõulude suunas