Maailm

Joe Biden palub presidendiks vannutamise järel ameeriklastel 100 päeva maski kanda 

Toimetas Aare Kartau, 4. detsember 2020 08:52
Joe Biden usub, et maskide kandmine aitab Ameerikal koroonakriisi alistada.Foto: AFP/Scanpix
Tulevane USA president Joe Biden mainis kohalikus meedias, et kui ta jaanuaris ametisse vannutatakse, palub ta ameeriklastel oma esimese 100 ametipäeva jooksul koroonaviiruse leviku tõkestamiseks maski kanda, vahendab BBC.

Ameerika Ühendriikide presidendivalimised võitnud Joe Biden märkis neljapäeval, et tema hinnangul väheneb Covid-19 juhtumite arv märkimisväärselt, kui iga ameeriklane kannab näokatet. Ta sõnas CNNile antud intervjuus, et palub avalikkusel pärast enda ametisse pühitsemist 100 päeva maski kanda: „Lihtsalt 100 päeva maskiga, mitte igavesti. Sada päeva!“. Biden sõnas, et tema ja asepresident Kamala Harris näitavad rahvale eeskuju, kandes ka ise näokatteid.

Samal teemal

Põhiseaduse ekspertide sõnul pole USA presidendil seaduslikke volitusi ameeriklastele maskide kohustuslikuks muutmiseks. Siiski hõlmab presidendi täidesaatev võim USA valitsuse vara suhtes otsuste tegemist, mistõttu kinnitas Biden, et teeb vähemalt kõigis valitsusasutustes maskikandmise kohustuslikuks. Samuti peavad inimesed tulevikus kandma maski riigisisestel lendudel, bussides jne. 

Demokraat sõnas, et peagi saabuva vaktsiiniga seotud hirmude peletamiseks on ta valmis laskma end avalikult vaktsineerida. Seda lubasid vajadusel teha ka endised presidendid Barack Obama, George W. Bush ja Bill Clinton. „Inimesed on kaotanud usu vaktsiini töövõimesse. On oluline, milliseks eeskujuks on president ja asepresident,“ sõnas Biden. Pew uurimiskeskuse viimase küsitluse kohaselt on vaid 60% ameeriklastest valmis koroonavaktsiini manustama. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee