10 minutit maskita kontakti - päevikusissekanne!Foto: PantherMedia/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 3. detsember 2020 17:13
Novembri keskel käis New Orleans’i svingerite peol partnereid vahetamas umbes 250 inimest. Kümned pidulised on praeguseks positiivse koroonadiagnoosi andnud.

Pidu kandis pealkirja Naughty in Nawlins ehk Nurjatused Nawlinsis (New Orleans'i rahvakeelne hääldus). Ürituse korraldaja Bob Hannaford tunnistab oma blogipostituses, et tagantjärele mõeldes poleks ta pidanud praegusel ajal rahvast kokku kutsuma. Tõsi küll, võrreldes varasemate aastatega ei tulnud svingereid just kuigi palju kohale. 2019. aasta Naughty in Nawlinsit väisas 2000 seksihuvilist. Üks neljakümne ühest teadaolevast nakatunust viibib Hannafordi sõnul haiglas väga tõsises seisus.

Hannaford kinnitab, üritusel peeti kinni sotsiaalse distantsi (!) reeglitest ning et osalejad pidasid päevikut. See tähendab, et külalistelt eeldati iga kontakti – mitte ainult seksuaalse – kirja panemist. Kui suhtlus leidis aset ilma maskita ning kestis kauem kui kümme minutit, oli selle üles märkimine kohustuslik.

Hannafordi sõnul võis nakatunutega ühendust võttes selgelt näha, et aja jooksul inimeste hool ja mure viiruse leviku pärast kadus. Svingerite üritus kestis kolm päeva ning kui esimesel ja teisel päeval käitusid partnerivahetajad väga korralikult ettenähtud reeglite järgi, siis viimasel päeval võttis kahjuks maad suhtumine „Ah, nagunii viimane päev, paneme pidu!“

Korraldaja palub kõigil svingeritel ennast koheselt testida. Võimalik, et paljud neist on asümptomaatilised ega teagi, et võivad viirust edasi levitada.