Maailm

Täiendatud kl 21.00

TOHOH! Leedut geidest puhastada soovinud rahvasaadiku kaamerapilti jäi töökõne ajal paljas mees (16)

Toimetas Aare Kartau, Greete Kõrvits, 3. detsember 2020 21:06
Petras Gražulis on tuntud homovastaste sõnavõttude poolest. Ta on soovinud neid lausa Leedust minema ajada.Foto: Kollaaž/Youtube'i kuvatõmmis
Leedu parlamendi kultuurikomitee korraldas kolmapäeval tööasjade arutamiseks videokõne, milles pole koroonakriisi arvestades iseenesest midagi erilist. Veider oli töövestluse juures aga see, et korraks ilmus tehniliste probleemidega jännanud homovaenuliku saadiku kõrvale palja ülakehaga mees. Tõenäoliselt oli tegemist siiski tema pojaga.

Kohtumisest tehti Leedu Seimi YouTube'i kontol otseülekanne. Kui video on kestnud 13.44 minutit, lülitab kaamera sisse ka tehniliste probleemide käes vaevelnud Petras Gražulis. Sealt oli näha, et üle tema õla jälgib arvutis toimuvat palja ülakehaga mees. Pärast viit sekundit kadus taas rahvasaadiku videopilt – pole teada, kas Gražulis lülitas selle ise välja või tabas teda järjekordne tehniline probleem.

Samal teemal

Leedu Kristlike Demokraatide parteisse (LKDP) kuuluv Gražulis on tuntud LGBTQ+ vastase retoorika poolest ja ta on osalenud Vilniuses toimunud geiparaadi ajal häälekate protestijate seas. 2012. aastal võrdles ta homoseksuaalsust näiteks nekrofiilia, zoofiilia, kleptomaania ja narkosõltuvusega ning soovitas kõik geid riigist välja saata.

Parlamendikomitee esimees Vytautas Juozapaitise sõnul võivad koosolekute ajal parlamendiliikmete kõrval viibivad kõrvalised isikud kujutada ohtu poliitikute aususele, vahendab LRT. „Kahtlemata võib see mõjutada otsuste tegemist,“ mainis Juozapaitis, kelle sõnul on iga saadiku kohustus tagada, et nende kodusesse töökeskkonda ei ilmuks teisi inimesi.

Parlamendikomitee esimees väitis, et ta ise kõne ajal paljast meest ei märganud. „Küsimus on ka selles, miks nad tööajal poolpaljad on. Muidugi saab öelda, et tegu on inimese eraeluga, aga ta oli samal ajal Seimi koosolekuga ühenduses,“ selgitas Juozapaitis, kelle arvates võis tegu olla perekonnaliikmega, kes aitas Gražulisel tehnilisi probleeme lahendada.

Ehkki meedia krabas kohe võimalusest Gražulise varasemad sõnavõtud letti võtta, ei ole ilmselt siiski tegemist mingi kahtlase afääriga ega võrreldav näitaks Ungari geivaenuliku europoliitiku József Szájeri apsakaga, kes käis Brüsselis gei-orgial ning olevat peol lausa tunnistanud, et korraldab samasuguseid meeste kambapauke ka ise. Gražulis sõnas Leedu väljaandele 15min, et tegemist oli tema pojaga, kes tõepoolest tal arvutiprobleeme parandada aitas. Pool tundi hiljem teatas ta aga, et paljas mees oli ajakirjanik Andrius Tapinas, kes teda poliitiku sõnul pidevalt jälitab.

„Käin tütrel külas, käin Palangas, ta passib akna taga, ta on Seimis, ta käib hotellis,“ loetles Gražulis. Tapinas oli see, kes vahejuhtumit märkas ning kellest Youtube'i videoklipp levima hakkas.

Gražulise sõnu võib ilmselt selgitada sellega, et ta oli meedia sellisest tähelepanust väga ärritunud.

Samal teemal

03.12.2020
Brüsseli seksiorgia korraldaja: politsei nõudis ID-kaarti, ent meil polnud isegi aluspükse jalas
02.12.2020
KUUM GEI-ORGIA BRÜSSELIS: ungarlasest konservatiiviga hullas ka Eesti diplomaat
01.12.2020
EI HOOLI VIIRUSEST EGA OMAENDA POLIITIKAST: Ungari eurosaadik käis suurel geiorgial