Maailm

ÕHTULEHT KEENIAS | JÕULINE KOROONAVÕITLUS: kui unustad näomaski, võid sattuda trellide taha! 

Evelin Kivimaa, 4. detsember 2020 09:55
Foto: Kollaaž (Evelin Kivimaa fotod)
„Määäsk-määäsk,“ hõiguvad tänavakaubitsejad, sõeludes Keenia pealinnas Nairobis liiklusummikus toppavate autode vahel. Ühekordne näomask on minev kaup! Alates 6. aprillist peab avalikes kohtades maski kandma – või muidu! „Kui maski ei kanna, võib politsei teha trahvi kuni 200 dollarit, panna kuueks kuuks vanglasse või teha mõlemat korraga,“ hoiatab Nairobis elav Ado Lõhmus.

Keenias jääb hoolsate maskikandjate kõrval silma neidki, kellel on see sikutatud lõua alla. Koroona vastu see ei kaitse, aga ju siis aitab politseinike tähelepanust pääseda. Maske näeb rohkem suuremates linnades. Samas 30 000 elanikuga Shianda küla elanikud panid maski ette vaid siis, kui läksid haiglasse, suurpoodi või mujale asutusse, kuhu turvamees muidu sisse ei lubanud. Külas juhtus sedagi, et erandlikule maskikandjale hõigati: „Corona is not real!“ (koroona ei ole päris! – ingl. k)

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.11.2020
ÕHTULEHT KEENIAS | VÕIMALIK VAID AAFRIKAS! Kirurg Jüri Teras: ravitulemused ei erinenud, hinnavahe oli 4000 korda
18.11.2020
„JÄRGMINE PEATUS“ | Koroonaviiruse üks tagajärgedest Keenias: koolitüdrukute massiline rasestumine
13.11.2020
ÕHTULEHT KEENIAS | VIDEO JA GALERII | NAISED LIIGUTAVAD MÄGESID: koroonakriisi kiuste tuleb toita mees ning tosin oma ja võõrast last!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee