Martin Helme. Foto: Robin Roots
Eesti Päevaleht 3. detsember 2020 10:46
Vähem kui kuu aja pärast rahandusministeeriumi allasutuseks saaval rahapesu andmebürool (RAB) ei ole siiani uut juhti, sest minister Martin Helme pani konkursi ülekaalukalt võitnud kandidaadile veto.

Seaduse järgi oleks RABi uus juht pidanud paigas olema juba oktoobri keskel. Kuna Helme veto tõttu kuulutas riigi tippjuhtide valiku komisjon uue konkursi välja alles nädal tagasi, ei jõuta uut võitjat suure tõenäosusega detsembri jooksul valida, kirjutab Eesti Päevaleht. 

„Eesti parim rahapesu tõkestamise spets,” ütles konkursi käekäiguga kursis olev inimene selle võitja, finantsinspektsioonis rahapesu järelevalve osakonda juhtiva Matis Mäekeri, kohta. 

Lõppvooru kolme kandidaadi seast võitis Mäeker tulemusega 5 : 1 : 0 ja komisjon esitas tema nime minister Martin Helmele ametisse kinnitamiseks, kes seda aga ei teinud, viidates kandidaadi vähesele juhtimiskogemusele.

Refereeritud artikli täisteksti loe Eesti Päevalehest. 

"Vastab tõele see, et oli konkurss rahapesu andmebüroo juhi kohale. See, kes välja valiti, ei olnud minu eelistus ja ma kuulutasin välja uue konkursi," kommenteeris Martin Helme neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil.