Mihkel TiksFoto: Erki Pärnaku
Siim Randla 3. detsember 2020 05:24
Endine legendaarne korvpallur Mihkel Tiks pole saavutanud isalt pärit maamaja vabastamise asjus eksnaisega kompromissi, Harju maakohtus arutatav kohtuasi lükkus aga edasi uude aastasse.

Mihkel Tiksi sõnul kuulub talle isalt päritud kinnistu maamajaga Kolgakülas, kus ta aastatel 1994–2006 elas. „2019. aasta suvest saadik soovin koju tagasi saada, aga mu endine elukaaslane keeldub valdust vabastamast,“ selgitas Tiks.

Novembris lükkus kohtuasi edasi. „Kohtuistung lükkus edasi 19. jaanuarini, sest vastaspoole advokaat kahtlustas endal koroonaviirust, mida tal ei olnud. Saatsin kohtule taotluse nõuda advokaadilt kinnitavaid tõendeid koroonatesti kohta, et tegu pole tahtliku venitamisega,“ rääkis Tiks, et lihtne asi venib juba üle aasta.

Tiksi sõnul pole vastaspool tema pakutud kompromissi vastu võtnud – ta pakkus elamiseks oma Suurpea ühetoalist korterit. Kompromissi on pakkunud mu esindaja  juba aasta tagasi, vastaspool keeldus sellest, lisas ta.

Kroonikale on Tiks varem öelnud, et isatallu, mis on alati olnud tema ainuomand, jäid Tiksi Krimmi lahkudes elama tema toonane elukaaslane koos nende kahe tütrega. Nüüd aga ei lasta Tiksi enam uksest sissegi.