Imre SooäärFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Annika Erg 2. detsember 2020 21:41
Imre Sooäär tunnistab sotsiaalmeedias, et ta on raske otsuse ees – kas minna tagasi riigikokku või mitte. Selleks on ta võtnud mõtlemisaega.

Sooääre sõnul on talle diplomaaditöö välisministeeriumis südamelähedane, kuid samas ei jäta teda külmaks see, mis toimub kogu meie riigis.

„Igapäevaselt Eesti eksportivate ettevõtjatega suheldes kuulen jätkuvalt, et neil on järjest raskem toimetada, sest ühe erakonna väljaütlemised ja sammud tänases valitsuskoalitsioonis halvendavad nende võimalusi kasvada ja areneda. See mõjutab juba Eesti konkurentsivõimet ja majanduskliimat ning pidurdab ettevõtete kasvuvõimalusi. Järjest suurem ühiskonna suletuse poole liikumine vähendab meie riigi väljavaateid turgudel,“ ütleb ta.

Sooäär on enda sõnul tõsise teelahkme ees, kas jätkata tööd välisministeeriumis või minna tagasi riigikogusse ja aidata kogu riigi jaoks raskel ajal teha veel raskemaid otsuseid.

„Ma ei tee seda valikut uisapäisa. Just seetõttu olengi võtnud mõtlemisaega. Esmaspäeval on juba riigikogu istung, kus peaksin ametivande andma. Kaalun kõiki poolt- ja vastuargumente ja teen selle otsuse omaenda südames, mitte kellegi teise huvides või mõju all,“ rõhutab ta.

„Kui lähen Toompeale, siis kindlasti mitte kohatäiteks, vaid missiooniga, et Eestit edasi viia. Päris kindlasti mitte lõhkuma, lärmama ja laamendama. See pole konstruktiivne. Kui lähen, siis vaid diplomaadile omaselt sildasid ehitama ja riiki ühendama kasutades kõiki oma oskusi, teadmisi, kogemusi ja elutarkust muusikast, ärist ja diplomaatiast,“ ütleb Sooäär.

Sooäär saab riigikokku minna korruptsioonikuriteos süüdi jäänud Kalev Kallo asemele. Kui Sooäär otsustab parlamendi kasuks, võib see tähendada suurt lööki koalitsiooni plaanidele viia kevadel läbi abielu mõiste kohta käiv rahvahääletus.

„Seda raha oleks nii paljude muude probleemide lahendamiseks vaja. Kasvõi alla vaesuse piiri elavad lapsed, vähekindlustatud pered ja vanurid. Või mis teie arvate?“ on ta rahvahääletuse kohta öelnud. Sooäär oli ka üks kooseluseaduse eestvedajaid.