Sisuturundus

LOO JÕULUMEELEOLU: erinevad valguslahendused panevad sinu kodu särama! 

Kaup24, 3. detsember 2020 10:11
Foto: Envato Elements
Alanud on jõulukuu ning loomulikult on see periood, mil soovitakse koju tuua helgust ja soojust. Siin tulevad appi igasugused jõulukaunistused, mille hulgast paistavad viimasel ajal eriti silma LED jõulutuled ja erinevad valguslahendused.

Inimesi on erinevaid – suurimad jõulufännid jõuavad vaevu ära oodata novembri keskpaiga ning otsivad siis jõulutuled välja; samas on neidki, kes panevad kaunistused üles nädalake enne pühi. Kummaski versioonis pole midagi valet, sest iga inimene peabki talitama oma südame ja tahtmise järgi. Üldiselt lähevad just lastega pered jõulumeeleollu kiiremini, sest päkapikud hakkavad juba novembri lõpust sussi sisse maiustusi poetama.

Pärast esimest adventi detsembri algul on vägagi sobiv dekoratsioonid välja otsida ning kodu kaunistada. Kes soovib, toogu kasvõi juba kuusk tuppa – supermarketite parkimisplatsidel neid igatahes müüakse.

Nagu mainitud, siis viimastel aastatel on südameid võitnud erinevad valgustusega seotud jõulukaunistused – millised on nüüdisaegsed võimalused?

Pimedas detsembrikuus on üliolulised erinevad valguslahendused, mis toovad meie sombusesse sügistalve nii palju rõõmu, soojust ja hubasust. Eriti head näeksid valguslahendused välja, kui akna taga oleks paks lumi… kuid mida pole, seda pole. Jõuluvalgus aga peab olema, tekitagem seda siis oskuslikult  ise.

Laua- ja kohtvalgustid

Teadsid sa, et koht- ja lauavalgustitega saab hõlpsasti koju hubasust tekitada? Õdus meeleolu sünnib siis, kui suur osa ruumist on varjus ning väike osa on enam valgustatud. Niisiis – kustuta laetuli ja läida nurgas seisev lugemislamp.

Erinevad küünlad

Üldiselt on aga kõige lihtsamateks, igapäevasemateks ja soodsamateks valguslahendusteks küünlad. Väga suured fännid põletavad neid aasta läbi, kuid enamik inimesi otsib küünlad välja siis, kui õhtud hakkavad pimedamaks minema. Kui võimalik, siis tasub eelistada sojavahast tehtud küünlaid, mis on parafiiniküünaldest tervislikumad. Viimastel aastatel ongi sojavahast valminud küünlad kui taimne variant muutunud üsna populaarseks.

Foto: Envato Elements

Kui juba küünlaid põletada, siis miks mitte valida mõni jõululõhnaline küünal? Kas poleks mitte tore, kui küünalt põletades hõljuks toas piparkookide, kuusepuu või erinevate vürtside lõhn? See viib kaljukindlalt jõulumeeleollu! Jõuluküünlad on pühade eel poodides üks vaieldamatu hitt.

Muidugi on olemas teisigi erinevate põnevaid lahendusi – olgu selleks mitme tahiga või eripärase kujuga küünlad. Kui küünal pole mingi kindla topsi sees, siis on väga tähtis selle alla asetada küünlaalus.

Kui kodus on väikesed lapsed või marakrattidest lemmikloomad, siis võib lauanurgal rahulikult põlev küünal ohuallikaks muutuda. Viimased võivad kogemata küünla maha tõmmata ning pole välistanud, et põnnid panevad mõne ebasobiva asja tulele väga lähedale. Aga küünaldest ei pea loobuma! Siinkohal võivad olla heaks abiks just elektriküünlad või LED küünlad, mis jätavad vägagi autentse mulje. Sest parem karta kui kahetseda. Muide, olemas on ka taimeriga LED küünlad, mis lülituvad sobival ajal sisse ja välja – see teeb elu ikka eriti mugavaks! Vali sobivad küünlad kaup24.ee e-poest.

Jõulukaunistused aknale ning õue

Kui küünlad asetatakse paljudes kodudes lauale juba oktoobris-novembris, siis detsembrikuus säti jõuluvalgustus ka mujale. Märkimisväärse hulga kodude aknaid on juba aastakümneid ehtinud kolmnurgakujuline jõuludekoratsioon, mis toob tuppa rohkelt hubasust. Aga miks mitte panna aknale ka midagi uudset ning sättida kardina külge näiteks lindude, käbide või pallikeste kujulised LED jõulukaunistused?

Foto: Envato Elements

Väga populaarne on valguskett, mis sobib nii tuppa kui õue. Selle saab toas efektiivselt panna nii jõulukuusele kui ka kapiäärele. Valgusketid rõhutavad hästi kontuure, seega sobivad need ideaalselt näiteks rõdu äärde või aia külge. Kui sul on oma hoov, siis säti mõni valguskett ka põõsa või puu peale – see näeb maagiline välja!

Valides jõulutuled õue, tuleb aga olla tähelepanelik. Uuri pakendi pealt või klienditeenindajalt, kas need on mõelnud sise- või välistingimustesse. Sisetingimustesse mõeldud jõulutuled on enamasti ilmakartlikud ning purunedes võivad põhjustada paksu pahandust. Välitingimustesse sobivatel valguskettidel peaks olema tähis IP44. Mida suurem on see number, seda paremini sobib valguskett õue.

Jõulukaunistuste üles panek on nii soe tegevus, et sellest võiks kujundada isegi peretraditsiooni. Küll näed, kuidas pere kõige pisemad kilkavad elevusest, kui saavad jõuludekoratsioone aknale, kuusele, lauale või rõdule sättida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee