Repliik

Ketly Tattar: Aab ühtlustas naiskonna palgad 2700 euro peale

Küsimus | Miks tõstis minister Aab Repsi endise nõuniku palga 2700 euroni? (33)

Arvamustoimetus, 2. detsember 2020 20:18
Foto: Merilin Ulm
Kas kaks Mailis Repsi nõunikku Ketly Tattar ja Kristi Aulik lastakse nüüd haridusministeeriumist lahti, kui vajadus lapsehoidmise teenuse järele koos Repsi lahkumisega ära kadus?

Tarmu Kurm, HTMi kommunikatsiooniosakonna juhataja: Ministri poliitilised nõunikud lahkuvad koos ministriga. Aga uus minister Jaak Aab sel korral otsustas, et Ketly Tattar jätkab tema nõunikuna.

Repsil oli kaks varjatud nõunikku, Aabil on avalikus listis kolm. Kui suured on nende palgad ja kas üleval on kõigi nimed või on osad varjatud nagu Repsi ajal?

Tarmu Kurm: Jah, kolm, veebis kõigi nimed ja kõigi töötasu on 2700 eurot.

Tattari palk oli Repsi ajal 2500 eurot ning Aab kergitas selle 2700 peale?

Tarmu Kurm: Jah

Ketly Tattar, seoses ministrivahetusega tõusis teie palk 2500 eurolt 2700 euroni – millega seda palgatõusu põhjendada? 

Ketly Tattar, nõunik: Töötasu pannakse paika tööandja ja töövõtja läbirääkimiste käigus. Kuna korraga asus koos uue ministriga tööle kolmeliikmeline nõunike naiskond, siis jõuti otsusele ka kõigi palgad ühtlustada.

Kas saate kogu palga endale jätta või peate värske keskerakondlasena osa sellest Keskerakonnale maksma annetusena või muul kujul?

Ketly Tattar: Loomulikult on kõigi töötajate õigus oma väljateenitud töötasu kasutada oma äranägemise järgi, mingeid kohustusi mulle selles osas ei ole esitatud, kaasa arvatud ka erakond, mida oma palgaga teen.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee