Foto: Mati Hiis
Siim Randla 2. detsember 2020 07:40
Eesti jahimeeste seltsile teadaolevalt rajatakse riigipiiri tarad ilma ulukite läbipääsudeta, mistõttu palutakse siseministril see teema üle vaadata ja leida võimalus ekspertide arvamuste ja hinnangutega arvestamiseks.

„Piiritarade projekteerimise algfaasis kaasati ka jahimehed ja looduseksperdid, siiani oleme olnud teadmises, et ulukite, eriti suurulukite läbipääsud piiritarasse rajatakse,“ märgib siseministeeriumi poole pöördunud EJSi president Margus Puust.

„Hiljuti jõudis Võrumaa jahiseltside kaudu meile info, et läbipääsusid ei rajata. Kohalike jahiseltside esindajad kohtusid ehitajatega ja vestluse käigus selgus, et lõpp-projektis mingeid läbipääse metsloomadele ette nähtud ei ole,“ teatab Puust ja palub siseministrilt infot, kas see vastab tõele.

„EJSi juhatuse liikmed asusid oma viimasel koosolekul 17. novembril, kui antud teave laekus, seisukohale, et meie ulukite populatsiooni „sulgemine“ on tulevikku silmas pidades äärmiselt ohtlik ning võib viia mitmed ulukiliigid halba seisundisse.“

Puust palub siseministril ulukite läbipääsude teema üle vaadata ja leida võimalus ekspertide arvamuste ja hinnangutega arvestamiseks.

Kommentaarid  (4)

Heh 2. detsember 2020 08:42
Pigem pole loomadel enam Eestis kusagil elada. Metsa kui sellist meil enam ei eksisteeri, sest raiet ei reguleeri enam ammu keegi. JOKK skeemidega pole väga sellest metsast midagi järgi.
Häda 2. detsember 2020 08:13
Venemaa põdrad ei tule enam-võtke euroopa põdrad, igavesti palju loomi kütitakse ja nüüd oodatakse et venest tulnud loom taastab populatsiooni. Jätke vahepeal sõrm sirgeks ja looma on rohkem-liha saab ka poest
To häda 2. detsember 2020 09:25
Kustkohast Sinu arvates liha tuleb? Linnainimesed teavad jah et lihatööstusest. Aga sinna peab ta kusagilt jõudma ...
to To häda 2. detsember 2020 22:47
kui teada tahad,siis rootsimaal jõuab üle 70% liha lauale metsast.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS