Eesti uudised

TV3 VIDEO | Naistearst Marie Abel: abordi keelustamine oleks tragöödia kõikide Eesti naiste jaoks (34)

Toimetas Annika Erg, 1. detsember 2020 20:28
Foto: Kuvatõmmis TV3 uudiste videost (uudised.tv3.ee)
Koalitsioonierakonnad annavad tänavu nn katuserahadest suurima toetuse ehk 141 000 eurot MTÜ-le Elu Marss, mis korraldas hiljaaegu Tallinnas abordivastase meeleavalduse. Naistearst Marie Abeli sõnul tähendaks abortide keelustamine tragöödiat.

Kui abordi keelustamine tuleb Eestis kunagi päriselt päevakorda, on asi väga tõsine. Abel ütles TV3 saates "Duubel", et loomulikult on kõigil õigus ka selles küsimuses oma arvamusele, aga väga suur erinevus on oma arvamuse ja elutähtsate tervishoiuteenuste piiramise vahel. 

"See oleks tõsine tragöödia kõikide Eesti naiste jaoks ja Eesti kui õigusriigi jaoks üldisemalt," rääkis arst, et abordi keelustamine või abordile ligipääsu piiramine tooks kaasa olukorra, kus naised peaks hakkama kasutama ebaturvalisi meetodeid raseduse katkestamiseks.

Raseduse katkestamine on naise elus väga raske sündmus ja põhjuseid selleks on erinevaid. "Eesti naiste tervise uuringu andmetel on kolmandikul juhtudest põhjuseks majanduslikud raskused". 

Oma praktikast lähtudes kinnitas Abel, et abordi tegemise põhjuste spekter on väga lai. 

"Aborti teevad igas vanuses naised, igasuguse sotsiaalmajandusliku taustaga, mõnel on lapsed, mõnel mitte, teised on kogenud seksuaalvägivalda või elavad vägivaldses suhtes," loetles ta. Lugusid on erinevaid ja ei ole kellegi asi kritiseerida või arvustada seda, miks mõni naine selle valikuni jõuab.

Samal teemal

01.12.2020
KAART JA TABELID | KATUSERAHA JAGAMINE: mõni väikevald ei saa sentigi, erakonnaliikmete endi tegemistele pudenes aga mitu miljonit
01.12.2020
Miks saab abordivastane Elu Marss suurima katuseraha, 141 000 eurot? Rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk: ma ei tea
30.11.2020
Toomas Hendrik Ilves: Eestit juhib keskajas kinni, harimatu ja madalalaubaline Talibani valitsus
30.11.2020
TABELID | KELLELE LÄHEB 6,75 MILJONIT RAHVA RAHA? Kopsakaima toetuse said abordivastased

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee