Kommentaar

Kaja Kallas | Martin Helme kardab rahvahääletust

Kaja Kallas, Reformierakonna esimees, 30. november 2020 19:10

39 KOMMENTAARI

e
Ei hakanud lugema edasi magamistoa-argumendist. Demagoogia./ 9. detsember 2020 13:50
m
Mis jutt see nüüd on/ 4. detsember 2020 12:50
punarottidekuningannal pole peeglit või Peeglike peeglike ütle kes
u
Urky/ 2. detsember 2020 18:00
v
Vastavalt oma isa ja nüüdseks juba lahkunud ema elusaatusele oleks temal kõige adekvaatsem tunnetus / 2. detsember 2020 14:21
Usaldaksin Tristan Priimäe arvamust
h
Helica/ 2. detsember 2020 07:17
Need, kes selle nimel tegutsevad, et referendum ära jääks, kardavad seda eelkõige.
n
NW/ 1. detsember 2020 22:22
Millest Kaja ehk aru ei saa, et jah, tegemist on revolutsiooniliste ideedega mis pööravad igaveseks Eestlaste käekäiku ja ühiskonda ning jah, meil on õigus seda ise otsustada kas tahame valida mingi tee või mitte. Mitte ühelgi Eestlasel pole õigus öelda vastupidist, ega koguni seda keelata - kuid jah sul on õigus öelda oma poolt või vastu hääl rahvahääletusel ning sinu hääl on võrdne teiste omaga, ka vähemuste hääl on võrdne ühikuliselt normaalse inimese häälega - see ongi demokraatia milles oleme kokku leppinud, konks on selles et kontrollida et demokraatia tõesti toimiks ka ausal teel.
n
NW/ 1. detsember 2020 22:18
Asi ei ole iganenud ega kunagi olnud ka päevakorrast maas, olgugi et see on vägisi REF-i poolt ignoreeritud teemad - asi on iganenud peale seda kui toimub rahvahääletus kõigis neis küsimustes - mida pole siiani toimunud, siis vägagi väär on väita et mingi küsimus oleks otsustatud, kindlasti see ei ole nii. Kindlasti käib arutelu ka peale napi või suurt võitu mingis küsimuses edasi. See et rahvasaadikud on isekeskis midagi ära otsustanud rahva käest küsimata ei võta teemasid päevakorrast maha, vastupidi, tekitab õigustatud ootuse küsida ka rahva meelsust neis vägagi olulistes küsimustes.
n
NW/ 1. detsember 2020 22:12
EU väärtusruum on sobinud Eestile päris mitmel olulisel tingimusel, tänu millele hääletati EU poolt, olgugi et neid tingimusi ei olnud algse hääletuse juures, siis neid sai hääletuse korraldades lubatud rahvale, tänu millel ütles rahvas "Jah" sõna ja tuletan meelde et väga väga napi enamuse võitis pooldajad, kui mõni neist tingimustest oleks "EI" vastusega, siis üsna kähku kukuks EU pooldamine 20-35% kanti ja sellest saaks märgatav vähemus. Võtme küsimused: 1) Sisseränne kulutuuriliselt erinevatest riikidest 2) Islami sissetung 3) ka LGBT õigused 4) Maksud 5) õiguse otsuse õigus/kohtuvõim

n
NW/ 1. detsember 2020 22:06
Minuarust võib seisukoht kattuda kasvõi Hitleri või Kung-Fu Panda omaga, see ei ole kaalukauss omaette, ega vähenda mitte kuidagi idee väärtust. sadu miljoneid inimesi arvab samamoodi, samamoodi on ka osa neist head ja osa neist halvad kuigi neil on ühine arvamus millestki.
n
NW/ 1. detsember 2020 22:25
Väita nagu mingi idee oleks vähem väärtuslik sest ta ühtib kellegi omaga on lihtsalt lapsik ja rumal. See on 0 põhjendus ja sellega pole sa tõestanud mitte kui midagist, näidanud ainult oma enda rumalust ja oskamatust asju mitte argumenteerida.
n
NW/ 1. detsember 2020 22:02
Mina ütlen et väärtus ei ole vähemuste sallimine üle enamuste laipade. Sellise idiootsuseni ei oleks tohtitud kunagi jõuad, aga näe siin me oleme, ja vähemus ütleb meile et me ei tohi seda kehtestada ja et meie lapsed peavad õppima nende ideoloogiat, olgugi et isegi religioosne ideoloogia on koolist väljavisatud. Seega peab vähemuste ideoloogia ennast olulisemaks kui religioon ja ka tänasel päeval õiguslikuks palju vastikumalt peale tükkida inimestele ka avalikult, olgugi et isegi jehoova tunnistajatel on keelatud tülitada oma tänava inimesi.Kohustust seista millegi eest ei ole millesse ei usu
n
NW/ 1. detsember 2020 21:56
Kuritegelik on ju sinu poolt blokeerida riigi kiiret ja tõhusat funktsioneerimist, kulutades aega ja ressurssi mõtetule tegevusele - see hääletus tuleb nagunii ja tuleb veel palju muudki, vaja on väga paljudes asjades rahvana kokku leppida kuidas edasi, hääletus muudab paljudki, nagu riigi edaspidine suhtumine mis peab austama oma rahva tahet nii selles kui paljudes teistes küsimustes, olenemata sellest kas Kaja sina seda austad või mitte. Sina ei tule mitte kellegile ette dikteerima mis on kellegi väärtus, eksju? Sest Eesti ei ole selline riik mis ütleb rahvale ette mida nad peavad tegema.
n
NW/ 1. detsember 2020 21:53
Jah Kaja, me paneme hääletusele veel palju muud peale selle seaduse, lisaks võid sinagi lisada muid sinujaoks olulisi küsimus - mitte keegi ei keela sul seda teha sest elame vabas riigis, minupoolest lisa või abielu küsimus, pole probleemi, saab vastatud, vastaks oma eelistuse lausa 100-s küsimuses kui asjad sellest muutuks ja soovitan seda teha kõigil - võtta aega vastamiseks.
h
Hakkan algusest artikli järjekorras:/ 1. detsember 2020 21:47
g
Greetu/ 1. detsember 2020 19:43
Tuleb välja,et proua Kallas loeb ja kuulab pidevalt,mida Putin ütleb .....huvitav miks?
i
1. detsember 2020 13:09
Ise kardad rahva hääletust kaja kallas tõmbled elu eest et referendum ära jääks

j
jaa-jah/ 1. detsember 2020 12:47
lisan kommentaari.Kommarid on alati ja ikka kõige vastu,mis on kasulik rahvale ja tema heaolule.Ikka igatsetakse kõva kätt või kellelegi ära panna,et ainuvõimu teostada nagu ütles Martin Helme,et tema teeb EKRE ainuvõimu ja ta saavutab selle.Ainus erakond,kes laseks rahval vabalt hingata ja oma vabadusi ja õigusi nautida täiel rinnal,on Reformierakond.Me tahtsime NSV liidu vangistusest välja päääseda ja nüüd on jälle uued mehikesed,kes aega tagasi pöörata tahavad ja suu kinni panevad.Reformivalitsuse ajal ei käidud kohut iga sõna pärast,mis nüüd on moodi läinud,et oleksid vait ja vaga.
s
sass/ 1. detsember 2020 12:33
Mis asja ta nüüd ajab!!? tegelikult on ju vastupidi!
a
alex/ 1. detsember 2020 09:02
Kaja on VÄGA KAUNIS NAINE ja see jutt mida ta räägib on väga õige.Igaühe oma asi mida ta oma magamistoas teeb ja pole see Helmete asi oma tahtmist teistele peale suruda. Ja üldiselt öeldes on Eestis palju tähtsamaid asju mille peale riigikogu võiks oma tööaega kulutada.Meil on paljutähtsamaid ja raskeid probleeme millega tegelda,COVID 19,INIMESTE VAESUS,ja neid kitsaskohti on ikka väga palju,milleks jaurata selle jama ümber,millega tegelevad Helmed.Heietame ja veeretame RIIGIKOGU TÖÖAEGA JA RAISKAME MAKSUMAKSJA RAHA.
t
T/ 1. detsember 2020 09:24
Just nimelt! Ja jäägu siis magamistuppa. Aga nad tulevad tänavale ja soovivad teha muudatusi seaduses, hariduses ja üldse igal pool, kus võimalik.
t
Taraflex/ 1. detsember 2020 09:24
No ei ole meil nii palju kärakat, et see naisterahvas ilusaks juua või käisid Lätist lisa toomas?
m
Maapoiss/ 8. detsember 2020 23:23
Mina, Helmed jt. polegi kunagi huvi tundnud, kes mida magamistoas teeb.EKRE-l on see ükskõik, mida keegi teeb, aga abielu on püha ja seda mõistet ei tohi devalveerida.
v
Vana Orav/ 1. detsember 2020 09:01
Oleks refud võimul oleks elu jälle lill ! Kaja pääminister siis koroova kardab ja lahkub Eestist,inimestel taas inimõigused ei ahistata maskidega ! Kõigi valtkondade minister imemees Mürgel Higi peseks rahandusministeerjumis määrdunud pappi edasi ja inimesed on õnnelikud vikerkaare lippude all !!!
t
8. detsember 2020 10:07
Tubli,väga õieti öeldud,lisan veel ,et ka küüditamine toimuks edasi ,saaksid ref-sotsid Eestimaa ainuomanikuks....Värska ja varga kamp koos on Eestimaa hukatus😢
s
see jant ongi opositsiooni ohjes oidmiseks./ 1. detsember 2020 08:52
e
eestlane/ 1. detsember 2020 06:29
Väga suur vihakõneleja,Kaja, on nii ebameeldivaks ennast rahvale teinud,nii kui suu lahti teeb ,ainult ebameeldivat kuuleb.Mida teeb seal ,ei saa aru ja mille eest palka saab?????
t
Taimi/ 1. detsember 2020 10:30
Mis oli ebameeldiv Kaja jutus sa totu.
m
Marta/ 1. detsember 2020 02:26
Jah Kaja - sul on õigus! Aga midagi see muudab? Helme lällab ikka, kuidas kogu Eesti rahvas seda ootab ja kui oluline see on... elu küsimus... Ja jätab mulje nagu sellest küsitlusest midagi sõltuks... Ja hullikesed, kelled ta on ära tinistanud, laulavad talle ikka halleluujat... Kummaline on tõesti see, kui mitu korda ja sadat moodi on selgitatud, kuidas selle küsitlusega on - et see ei muuda midagi, pole vahet mis on vastus - ikka jääb kõik nii nagu praegu! Ja ikka leidub pooletoobiseid, kes peavad sellist väiklust, nõrgemate solvamist ja alandamist elutähtsaks... Vastik!
r
Ruts./ 1. detsember 2020 11:35
Vaadake palun peeglisse!
m
Marta/ 1. detsember 2020 12:03
Ruts. - le.. Vaatasin. Ikka on vastik. Ikka ei suuda mõista, kuidas end "moraalselt" eeskujulikeks pereinimesteks pidavad inimesed on nii väiklased, et usuvad, et neil on ülemvõim vähemuste suhtes, kes määravad vähemusetele elureeglid. Et vähemusel on vähem õigusi, et vähemus on kuidagi alamväärsem... Ja seda nad ei mõista, et väiklane ja kiuslik olla on hoopis amoraalne...

m
miraaz/ 30. november 2020 22:38
Kardab? Teatavasti ta täitsa ootab seda!
i
Ivar/ 30. november 2020 22:09
Paneme siis sinna rahvahääletusele 2 punkti veel ,e-valimiste kaotamine ja Presidendi valimine rahva poolt!Vaatame siis kes keda kardab!😂
e
e-valimised/ 1. detsember 2020 11:39
siis jääb ju ekre ilma neist e-häältest, mis Olgino häkkerid saadavad, nad ei saa ju siia tulla hääletama, isamaa ei saa ka enam neile elamislubasid müüa.
t
30. november 2020 22:02
Tere! Kaja Kallas, minu arvates peaks lahkuma reformikate peapositsioonilt, see oleks õige samm. Edu ja tervist.
2
205 ummamuudut/ 1. detsember 2020 11:41
ei saa aru, et praegu pole võimul reformarid, vaid nende oma tegelased :).
h
Hea lugu/ 30. november 2020 21:50
Asjalik ja täpne vastulause Helme agooniale.

a
Ajak/ 30. november 2020 20:13
Midagi siin päikse all ka ei muutu - oli savisaar, siis treis reform oma jutte kuidas savisaar kõik Putinile maha müüb ja kui kahjulik see kõik Eestile on ning ainult reform esindab headust ja suudab Eestit kaitsta. Savisaar võeti maha ja reformil oli korraks vesi ahjus aga koguti ennast ruttu ja nüüd liidetakse masse põhimõtteliselt sama jutuga, et Putin ja veel kõik teised pahad pannakse ühte patta ekrega ja siis kisatakse, et kuidas me Eestit päästame. Eestist neil muidugi suht savi, selle võib kiiresti täisimportida immigrante, aga võim ja töökohad ning raha on see mille nimel mäng käib.
k
Kas Savisaar/ 1. detsember 2020 11:43
ei saanudki siis kolmandiku sulas Venemaalt, mis tal voodi all oli? Putin rahastab ju ka äärmusrühmitusi, ammugi selge.
a
Ax/ 30. november 2020 19:29
KK nagu poleks kunagi kuulnud, mida õiguskantsler kõige selle kohta on avaldanud. Ikka täiesti totter lugu KK-lt selle valguses.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee