Kersti SarapuuFoto: Merilin Ulm
Toimetas Annika Erg 30. november 2020 17:34
Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu avaldas sotsiaalmeedias tänu Kalev Kallole, kes lahkus riigikogust pärast seda, kui ta mõisteti süüdi korruptsioonis.

„Riigikogu Eesti Keskerakonna fraktsiooni nimel tänan Kalev Kallot parlamendis tehtud töö eest! Kalev Kallo on riigikogu töös olnud pühendunud, teinud igakülgselt koostööd ja seisnud Keskerakonna väärtuste eest,“ kiitis Sarapuu.

Sarapuu sõnul on Kallo tasakaalustatud arvamused aidanud Keskerakonna fraktsioonil kujundada seisukohti erinevates sõlmküsimustes ning endise meremehena on Kalev sihikindlalt tegutsenud Eesti kui mereriigi arengu huvides.

„Kalev, Sinuga oli väga meeldiv koos töötada ning fraktsiooni liikmetele jääd sa meelde kui tugev poliitik ja sõbralik kolleeg!“ ütles Sarapuu.

Riigiprokuratuur süüdistas mitut ettevõtjat endisele Tallinna linnapeale ja Keskerakonna esimehele Edgar Savisaarele altkäemaksu andmises või lubamises ning riigikogu liiget Kalev Kallot korruptsioonikuritegudele kaasaaitamises. Kallo mõisteti süüdi altkäemaksu vahendamises, samuti kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele ning erakonna ebaseaduslikule rahastamisele. Teda karistati pooleteistaastase vangistusega tingimisi kaheaastase katseajaga.