Eesti uudised

Kogu õppetööd videotele ja internetile üles ei ehita, need on vaid abivahendid

HÄDA SUNDIS: eriolukorras leidsid õpetajad üles internetis leiduva õppevara 

Asso Ladva, 29. november 2020 21:28
PÄRIS KOOLI EI ASENDA: Kuigi internetis leiduva õppevara toel võib teadmisi täiendada ükskõik kus ja ükskõik millal, siis päris koolitundi need ei asenda.Foto: Tairo Lutter
„Eriolukorra ajal, mil koolid olid suletud, tuli E-koolikotti kasutama tavapärasest mitu korda rohkem kasutajaid. Kui see otsus tuli, siis koormus kasvas. Tehnoloogilise poole pealt on meil hästi, me ei jäänud kordagi suurenenud koormusega hätta. Eriolukord andis paljudele õpetajatele tõuke hakata rohkem kasutama neid tehnoloogilisi võimalusi, mis on olemas,“ ütleb riigi hallatava ja suurima eestikeelse õppevara kogu E-koolikoti peakasutaja Kairi Valk.

E-koolikotti haldab haridus- ja noorteamet ning seal leidub viiteid väga erinevatele materjalidele – esmalt õpetajate enda poolt entusiasmiga loodu, siis riikliku tellimuse kaudu valmistatud õppevara, kirjastuse poolt väljaantu ning lõpuks veel erinevate asutuste – näiteks muuseumid ja riigiasutused – toodetud materjal. Sealt leiab õpetaja endale vajaliku ja saab seda kasutada, erandiks on kirjastuste loodud õpikud ja ülesanded, millele juurdepääs tuleb koolidel osta kirjastuste kaudu ja mis on eraldi saadaval opiq.ee keskkonnas; E-koolikotist saab aga teada, milline õppekirjandus meil üldse käibel on.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.11.2020
Liina Kersna | Distantsõpe mõjutas nii laste õpitulemust kui ka vaimset tervist
24.11.2020
Ida-Viru koolijuhid: vene emakeelega gümnasistidele ei sobi distantsõpe
18.11.2020
Gümnaasiumid järjestusse: koroonakevade riigieksamite tabeli tipp jäi traditsiooniliseks
12.11.2020
Tuhanded lapsed koduõppel: Narva sulges koolid ja huvihariduse, Tallinn ja Tartu teevad seda osaliselt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee