Maailm

TRUMPI HULL IDEE: valimisvõitlus algab inauguratsioonipäeval (5)

Tõnis Erilaid, 29. november 2020 19:38
TE EI UNUSTA MIND! Donald Trump ei unustanud ka CNNi poolt välja naerdud tillukese laua taga tänupüha ajal kõneldes ähvardavalt sõrme viibutada.Foto: AFP/Scanpix
Donald Trump on juba nädalaid veeretanud mõtteid, kuidas muuta elu kibedaks Joe Bidenil, oma järglasel presidenditoolil, ja ühtaegu innustada vabariiklasi teda ennast meeles pidama kõigil järgnevail aastail – sest 2024. aasta presidendivalimistel tahab Trump uuesti kandideerida.

Nõupidamisel Valges Majas olevat vähemalt tema praegune julgeolekupoliitiline nõuandja Robert O'Brien seda mõtet tuliselt toetanud. Joe Biden vannutatakse ametisse tuleva aasta 20. jaanuaril. Mõneti vastuoluline, kuid sageli tsiteeritud internetiväljaanne The Daily Beast tugineb kolme Trumpiga seotud inimese väidetele, et praegune president on oma nõunikega kõnelnud mitte ainult kandideerimisest järgmistel valimistel, vaid ka võimalusest, et kui tema meeskonna katsed tänavuste valimiste tulemusi tühistada ikka ja jälle läbi kukuvad, siis kuulutab ta oma valimiskampaania alanuks täpselt samal jaanuaripäeval. Kuigi Trump ei tunnista endiselt äsjaste valimiste tulemusi, näib ta siiski olevat oma kaotusega leppinud ja peab nüüd silmas kahte peamist eesmärki: olla vabariiklastel meeles ja jutuaineks kõigil järgneval neljal aastal ning loopida Joe Bidenile nii palju kaikaid kodarasse, kui vähegi võimalik. Pealegi olevat ta veendunud, et kogu Trumpi-teemat hambus hoidev meedia ei loobu tema tviitide kajastamisest edaspidigi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.11.2020
USA föderaalkohus lükkas tagasi presidendi hagi Pennsylvania osas
27.11.2020
Trump mainis esimest korda, et lahkub Valgest Majast, kui valijamehed nii otsustavad
25.11.2020
Üleminekuprotsessi alustanud Joe Biden: Valge Maja koostöö on siiras
24.11.2020
Trump andis üleminekuprotsessile rohelise tule, ehkki jätkab valimistulemuste vaidlustamist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee