Maailm

Maailma üksikuim elevant saab lõpuks vabaks (2)

Toimetas Valeria Filippova, 28. november 2020 17:24
Kaavan ootab, et teda transporditakse uude elupaika. Foto: Reuters/Scanpix
Maailma üksikuim elevant Kaavan on aastakümnete jooksul Pakistani loomaaias oma väikesest viljatust maatükist rahvast lõbustanud. Lõpuks leiti elevandile uus kodu ning ta lendab Kambodžasse juba homme. 

Kaavan on vaevlenud Marghazari loomaaias kehvades tingimustes alates 1985. aastast, teatas loomakaitseorganisatsioon Four Paws International. Ta toodi sinna 1-aastaselt kingitusena Sri Lankalt, vahendab BBC.

Külastajad maksid raha ning soovisid näha, kuidas Kaavan neid tervitab. Dresseerija müksas elevanti naelutatud konksu, bullhookiga, et elevant täidaks tasujate soove. 

Kaavani ümber kadusid loomad oma aedikutest ning tema ainus kaaslane suri, väidetavalt sepsisesse, mille tõid need härjakonksud, mis torkasid sügavale elevandi nahka.

Aastaid tundus, et elevandi üksik saatus ei huvita kedagi. Tema haavad läksid põletikku ja jala ümber olevad ketid jätsid püsivad armid. Ta triivis aeglaselt psühhoosi ja rasvumisse.

Kuid pühapäeval jätab maailma üksikuim elevant lõpuks oma inimtühja aia uueks eluks teisel pool kontinenti tänu sihikindlate vabatahtlike koalitsiooni kindlameelsusele ja ka Ameerika popikoonile Cherile, kes aitas looma saatusele kaasa. 

Samal teemal

31.10.2020
ÕL VIDEO JA FOTOD | Tallinna loomaaia kõrvitsapidu meelitas ligi ohtralt väikeseid ja suuri loomafänne
31.08.2020
Salapärane elevantide surmatõbi kinnitab kanda ka Zimbabwes
12.08.2020
Koroonapandeemia on aidanud kaasa Keenia elevantide beebibuumile

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee